Anasayfa » Etkileyici Göz Makyajı Yapmanın Sırları
Güzellik

Etkileyici Göz Makyajı Yapmanın Sırları

Hangi kadın göz makyajı ile gözlere sahip olmak istemez ki? Gözlerinizi olduğundan daha etkileyici ve güzel bir hale getirerek, tüm dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Elbette ki bir çok kişi için etkileyici bakışların formülü kaliteli bir maskaraya sahip olmaktan geçer. Ancak tek başına maskara elbette ki etkileyici bakışlar için yeterli değil. Bunun için profesyonel makyaj hilelerine başvurmanız gerekir. Kusursuzca uygulanan göz makyajları ile adeta gözlerinizi yeniden şekillendirebilirsiniz.

Örneğin; küçük gözleri daha büyük ya da yuvarlak gözleri daha çekik göstermek göz makyajları ile artık hayal değil.

Profesyonel makyajlar bir kadını olduğundan çok daha çekici ve güzel gösterebilmekte. Özellikle de doğru bir şekilde uygulanmış göz makyajı ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Yeter ki yazımızın devamında yer alan pratik bilgilere dikkat ederek, gözlerinizi doğru bir makyajla buluşturun.

Kusursuz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kadınların makyaj hileleri günümüzde oldukça üst sıralarda yer almaktadır. Bir çok kadın uyguladıkları göz makyajları ile harika görünüyor. Fakat bir çoğumuz da yanlış uyguladığımız göz makyajları ile kusursuz görünmek bir tarafa âdeta itici bir görüntü sergiliyoruz. Göz makyajlarında yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de ten renginize uygun olmayan far seçimi yapmaktır. Maalesef pembe ve mor renk farlar beyaz tende harika görünürken, esmer tende klasik ve itici görünebilmektedir. Bunun dışında ise göz makyajınız rujunuzla da uyumlu olmalıdır. Mesela ruj renginiz koyu ise göz makyajınız hafif tonlarda yapılmış olmalıdır.

Peki kusursuz göz makyajı nasıl yapılır?  Sizler için kusursuz göz makyajı yapmanın püf noktalarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Cildinizi nemlendirin ve bir pudra ile göz kapağınızı, göz çevrenizi ve göz altınızı aydınlatın.
 • Uygulanacağınız farın bir kaç renkten oluşması daha etkili bakışlara sahip olmanızı sağlayacağı için birbirine uyumlu en az 3 renk seçimi yapın .
 • İlk olarak göz kapağınızda dışarıdan içeriye doğru farları renk değişimi yaparak uygulayarak ilerleme kaydedin.
 • Daha sonra göz kapağı çukurlarında siyah ya da gri far ile gölgeler oluşturun.
 • Farı sürerken dikkat edilmesi gereken noktalar ise farı kaşlara gelmeden sıfırlamak ve keskin hat oluşturmamaktır.
 • Göz kalemi renk seçimi kesinlikle farlarla uyumlu olarak seçilmelidir. Eğer ki risk almak istemiyorsanız siyah göz kalemi bütün far renkleri ile uyum sağlayabilmektedir.
 • Kirpik diplerinden sürmeye başlanan kaş kalemi gözün dışarıdan içine doğru uygulanmalıdır.
 • Son olarak da maskara ile bağışlarınızı keskinleştire bilirsiniz.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Hemen hemen her kadın her gün göz makyajı ile daha çekici ve güzel görünmeyi hedefleyerek, günlük gözlerine göz makyajı uyguluyor . Ancak gözler oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve enfeksiyona oldukça fazla meyillidir. Bunun için her kadının göz makyajı nasıl temizlenir? Mutlaka bilmesi gerekir.

Bir çok kadın ne yazık ki göz makyajını ıslak mendil ya da makyaj temizleme suyu yerine vazelin ya da bebek yağı gibi yağlarla temizlemeye çalışmaktadır. Ancak bu ve benzeri yağların kullanımı zamanla göz kapaklarındaki gözenekleri tıkayarak, göz bezeleri oluşumunu tetiklemektedir. Gözlerinizdeki makyajı temizlemenin dikkat gerektiren bir işlem olduğunu bir kez daha hatırlatarak, sizler için adım adım göz makyajı nasıl temizlenir? anlatıyoruz.

 • Nemlendirici bir likid ( makyaj temizleme suyu) pamuğa yeterince dökülür.
 • Göz kapağındaki farlar yok olana kadar hafifçe bastırılarak silinir.
 • Bu işlemi bir kaç parça pamuk ile tamamlamanız daha sağlıklı olacaktır.
 • Daha sonra yüz ılık su ile yıkanarak, bir nemlendirici ile desteklenmelidir.

Not: Makyajın yüzde 3 veya 4 saatten fazla kalmaması gerekir.

Modelleri Ve Renkleri

Doğal Göz Makyajı; Hemen hemen her kadının günlük hayatta uyguladığı doğal göz makyajı, her tene uyum sağlayabilmektedir. Bu makyaj modelini iş hayatında ya da günlük hayatta rahatlıkla tercih  edebilirsiniz. Doğal göz makyajı için göz kapağınıza süreceğiniz göz farını, bir fırça yardımı ile dağıtmanız yeterlidir.

Doğal Göz Makyajı

Buğulu Göz Makyajı; Buğulu göz makyajı iddialı ve havalı bir makyaj çeşitidir. Bu modeli günlük hayatta değil de daha çok özel günlerde tercih edebilirsiniz. Her tene uyum sağlayabilen buğulu göz makyajını üç farklı ton ile uygulayabilirsiniz. Açık ton ile aydınlık, koyu far ile belirginlik ve orta renk tonu bir far ile de far dağıtma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Buğulu Göz Makyajı

Siyah Göz Makyajı; Asil ve çarpıcı bir güzelliğe sahip olmak için en özel anlarınızı siyah göz makyajı ile daha çekici bir hale getirebilirsiniz. Özellikle de beyaz tenle uyum içinde olan bu makyajı uygulamak için siyah ve beyaz göz farı yeterli olacaktır. Gözün başlangıcına beyaz sonuna ise siyah far sürülerek, her ikisi de bir fırça yardımı ile ortada sürterek buluşturulur. Artık keskin bakışlara sizde sahipsiniz.

Siyah Göz Makyajı

Bal Rengi Göz Makyajı; Eyeliner ile inanılmaz bir izlenim bırakabilen bal rengi göz makyajı ile samimi ve sıcak bir görüntü sergileyebilirsiniz. Her ten rengine uyum sağlayan bu makyajı en kısa sürede göz kapaklarınıza sürerek ve fırça ile dağıtarak sizde zamandan inanılmaz derece tasarruf edebileceksiniz.

Bal Rengi Göz Makyajı

Sade Göz Makyajı; Sade göz makyajı kadınlar tarafından en çok tercih edilen bir makyaj çeşitidir. İster özel günlerinizde isterseniz de günlük hayatta zarifliğinizle gözleri dolduracaksınız. Uygulanacağınız bir ton açık ve bir ton koyu aynı renk far ile gözlerinizi muhteşem bir hale getirebilirsiniz.

Sade Göz Makyajı

Mavi Göz Makyajı; Gözlerinizle dikkat mi çekmek istiyorsunuz. Öyleyse mavi göz makyajı tam size göre. 3 renk far ile ( beyaz, siyah, mavi) gözlerinizde sizde ihtişamı yakalayın.

Mavi Göz Makyajı

Gözleri Çekik Gösteren Makyaj; Bu göz makyajı, göz kapağı düşük olan kadınlar ve gözleri büyük olan kadınlar için mucizevi bir makyaj çeşitidir. Gözleri kalkık ve çekik gösteren makyaj için açık renkli bir farı göz kapağınıza uygulayın ve dağıtın. Daha sonra ise eyeliner çekerek, harika görünmenin tadını çıkarın.

Gözleri Çekik Gösteren Makyaj

Badem Göz Makyajı; Badem gözlere sahip olmak her kadının hayali. Herkes bu gözlere sahip olmasa da, artık makyaj hileleri ile badem göz şekline sahip olabilecekler. Bunun için tek yapmanız gereken göz rengini ortaya çıkaracak bir far kullanmak. Unutmaman gereken kural ise bu farın açık ve koyu tonunu da göz kapaklarına uygulamak olacak. Farı ne kadar çok dağıtırsan o kadar çok gözlerin ön plana çıkacaktır . Bu sayede etrafa karşı gözlerini çekikmiş gibi gösterebileceksin.

Badem Göz Makyajı