Anasayfa » JİLET SONRASI TAHRİŞ NASIL GEÇER?
Güzellik Yaşam

JİLET SONRASI TAHRİŞ NASIL GEÇER?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik yolu, jilet kullanımıdır. Ancak, bazen jilet sonrası tahriş meydana gelebilir. Can sıkıcı bu durumun üstesinden gelmeniz için önerilerimiz var.

 

Jilet sonrası tahriş için soğuk su kullanın!

Soğuk suyla acıyı hafifletin

Tahriş sebebiyle canınız acıyabilir, tüyleri aldığınız bölgede yanma, kaşıntı, kızarıklık olabilir. Çözüm için, soğuk su tedavisi yapabilirsiniz. Dayanabileceğiniz derece soğuk suyu, duş başlığıyla sorunlu bölgeye tutun, rahatlama sağlayacaktır.

Sarı kantaron yağı ile cildinizi iyileştirin!

Jilet sonrası tahriş için yağ kullanın

Evinizde mutlaka bulunması gereken faydalı yağlardan biri sarı kantarondur. Çünkü, yaraların ve tahriş çok çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Jilet sonrası tahriş olan bölgeye, sarı kantaron yağını masaj yaparak sürün. Kısa sürede etkini göreceksiniz.

Jilet sonrası tahriş olan cilde pudra sürün!

Bebe pudrası kullanarak cildinizi rahatlatın

Bebe pudrası, güzellik ve bakım için kurtarıcı bir üründür. Cildi rahatlatır, kızarıklık ve kaşıntının hafiflemesini sağlar. Düşünün: Yeni doğan bebeklerin cildi tahriş olmasın diye kullanılacak kadar etkili ve güzel bir yöntemdir. Bebe pudrasını istediğiniz bölgede kullanabilirsiniz.

Lavanta yağı veya suyuyla tahrişi geçirin!

Lavanta yaraların hızlı iyileşmesini sağlar.

Tahriş olan cildin hızlı iyileşmesi için lavanta yağı veya suyundan faydalanabilirsiniz. Fitoterapi yani bitki bilimi uzmanları, lavantanın iyileştirici özelliğinden dolayı kullanımı tavsiye ediyor. Aktarlardan temin edebilirsiniz.

Sıkça nemlendirici krem sürüp tahrişi hafifletin!

Nemlendirici krem jilet sonra tahrişe iyi gelir.

Cildinizi rahatlatmak ve tahrişi hafifletmek için nemlendirici krem sürün. Özellikle, aloe vera özlü kremler iyi bir çözüm olacaktır. Ilık duş sonrası, tüm vücudunuzda sürebilir ve tepeden tırnağa bakım yapabilirsiniz.

Buz küpleriyle masaj yapıp acıyı azaltın!

Cildinizi rahatlatmak için masaj yapabilirsiniz.

Genital bölge veya farklı bir yerde acı, kaşıntı varsa bunu azaltmak için buz küpü uygulaması yapabilirsiniz. Yalnız, doğrudan buzu cildinize değdirmeyin; yanmasına sebep olabilir. Buzları bir poşete doldurup ağzını bağlayın ve tahriş olan bölgede dayanabileceğiniz kadar tutun.

Jilet kullanmanın püf noktalarını öğrenin!

Jilet kullanmadan önce bebe yağı sürebilirsiniz.

Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra tahriş olmaması için en başından tedbirli olmalısınız. Örneğin, tüylerinizi alacağınız bölgeye bebe yağı sürün. Ardından jilet uygulayın. Göreceksiniz, bu şekilde hem cildiniz korunacak hem de ağdayla alınmış gibi pürüzsüz olacaktır. Ayrıca, istenmeyen tüylerden kurtulma işlemi bittikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın, pudra veya nemlendirici sürün.