Anasayfa » Daha Güzel Görünmenin 7 Altın Kuralı
Güzellik

Daha Güzel Görünmenin 7 Altın Kuralı

Kadınlar için bakımlı olmak ve her zaman daha güzel bir görünüme sahip olmak büyük bir öneme sahiptir. Her gidilen yerde ve her girilen ortamda daha güzel görünmek isteyen kadınlar için araştırmak da her zaman oldukça keyifli bir durumdur. Daha güzel görünmenin ise tam tamına 7 altın kuralı mevcuttur. Bu 7 altın kuralı hayatına işleyen kadınlar için daha güzel görünmek kaçınılmaz olacaktır.

Bakımlı Olmak
Bakımlı olmak daha güzel görünmenin 7 altın kuralı içerisinde en önemli olanıdır. Doğal güzellik yöntemleri ile bakımlı olmak, her zaman temiz olmak, tarz giyinmek, tırnakları süslemek, güzel kokmak, uyumlu olmak, güzel yüze ve ellere sahip olmaktır. Daha alternatifleri genişletilebilen bakımlı olmak fiili aslında tam anlamıyla tepeden tırnağa kendine bakmak ve önem vermek demektir. Bakımlı olmak için düzenli olarak banyo yapılması gerektiğini, rutin bir cilt bakımına sahip olunması gerektiği gibi, tırnaklarınızın törpülü ve ellerinizin nemli olması gerektiğini unutmamalısınız.

Bol Su Tüketmek
Her zaman çok daha güzel görünmenin 7 altın kuralından bir diğeri ise bol miktarda su tüketmektir. Su tüketimi vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Enzimlerin kolayca emilmesine ve her zaman daha sağlıklı bir metabolizma yapısına sahip olmaya yardım eder. Aynı zamanda düzenli olarak her gün en az 2.5 litre su içildiği zaman çok daha sağlıklı, dinç ve genç görünen bir cilde sahip olabilir ve daha güzel görünebilirsiniz. Bu günlük su ihtiyacı bazında minimum öngörülen miktardır.

Rutin Cilt Bakımı Yapmak
Düzenli olarak yapılan ve artık rutin haline getirilen cilt bakımları daha güzel görünmenin 7 altın kuralından birisidir. Geceleri yatmadan önce ve gündüzleri uyandıktan sonra yapılan temizleme işlemleri, nemlendirmek işlemleri ve belli tarih aralıkları ile yapılan peeling ve scrub işlemleri daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır. Cilt üzerinde biriken ölü derinin atılması cilde dinginlik ve tazelik kazandırır.

Mevsimsel Sebze ve Meyve Tüketmek
Hormonsuz, ilaçsız ev tam anlamıyla mevsimine uygun meyve ve sebze tüketmek her zaman daha güzel görünmenize yardımcı oluyor. Mevsimine uygun taze renkli meyveler ve yerşillikler, içerdiği vitaminler, demir ve folik asitler sayesinde çok daha güzel ve sağlıklı görünmenize olanak sağlar. Aynı zamanda ruhsal sağlığınız içinde dengeli ve düzenli beslenmek gerçek anlamda önem taşıyor. Günde en az 3 öğün tüketmeye önem vermeli ve bol sıvılı besinlere de öğünlerinizde yer vermelisiniz.

Doğal Makyaj Yapmak
Daha güzel görünmenin beşinci altın kuralı ise her kadının sevdiği makyajdır. Ancak makyaj doğal bir görünüme sahip olduğunda ve en önemlisi de cilt tonlarına ve giyime uyum sağladığında kendini gösterir. Hem modaya uygun olan hem de cildinizde yokmuş gibi duran pürüzsüz doğal makyaj çeşitleri ile çok daha güzel bir görünüme elbette kısa zaman içerisinde sahip olabilirsiniz. Abartıya kaçmadan, renk tonlarını cildinize uygun seçerek daha güzel görünebilirsiniz.

Dengeli ve Düzenli Uyumak
Daha güzel görünmenin altıncı ve en önemli altın kurallarından biri olan dengeli ve düzenli uyumak da güzel görünmenin mihenk taşıdır. Uyku her durumda önemlidir. Gözaltında torba ve morlukların oluşmaması, beynin daha zinde kalması ve tazelenmesi için her zaman aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmaya özen gösterilmesi gerekiyor.

Spor Yapmak
Son olarak daha güzel görünmenin 7 altın kuralından bir diğeri ise elbette spor yapmaktır. Spor yapmak son derece önem taşıyan, hem fiziksel hem de psikolojik olarak sizleri daha güzel görünüme kavuşturacak olan bir eylemdir. Hayatınızdan eksik etmemeniz gerekir.