Anasayfa » Eylül ayında mutlaka yapmanız gerekenler
Yaşam

Eylül ayında mutlaka yapmanız gerekenler

Eylül ayında mutlaka yapmanız gerekenler listemizi yapmaya başlayalım Eylül ayı tüm güzelliği ile gelirken evde oturup hüzünlenmek hiç te doğru değil. Sokağa çıkmaktan korkmayın yazın yakıcı günleri geride kaldı gönlünüzce gezme, sahiller artık daha ferah ve sakin deniz suyu daha sıcak tatile gitme, sonbaharın eşsiz güzelliklerini görmek için gezilere katılma sevdiklerinize vakit ayırıp onlarca güzel aktiviteler yapma zamanı geldi.

Sonbaharın kızıl, yeşil, sarı renk cümbüşü başlamışken doğaya yürümenin çantanızı ekipmanınızı toplayıp arkadaşlarınızla sevdiklerinizle Trekking yapmanın tam vakti. Doğadan ayrılmak istemeyenler çadırını alıp kamp ateşi eşliğinde gitar çalıp geceyi doğa da geçirebilirler. Ben sosyal hayattan çok uzaklaşmadan gezmek istiyorum diyenler de gezip görülecek yerler listesi çıkarabilirler. Eylül ayı gezilere katılıp yeni yerler keşfetmek için en doğru zamandır.

  • Bozca ada ve güzelliklerini keşfetmeye, bağ bozumu festivalinde üzüm toplayıp şarap tadımı yapmaya, koylarında denize girip rüzgar güllerinde güneşin batımını izlemeye ne dersiniz ?
  • Ya da Karadeniz turuna çıkıp eşsiz yaylalarında manzara eşliğinde mıhlamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Büyüleyici köyleri ahşap işlemeli camileri doğal güzelliklerinde hiçbir şey kaybetmemiş ormanlarında, yaylalarında, göllerinde doğa yürüyüşleri yapabilir onlarca güzelliğinde tadına varabilirsiniz.
  • 1 Eylül itibari ile balık sezonu açıldı. Olta balıkçılığı sürekli devam etmekte olup oltanızı alıp balık tutmaya gidebilirsiniz.
  • İstanbul da olup çok uzaklaşmak istemeyenler de adalara gidip adaların eşsiz güzelliğinde bisiklet turu yapabilir. Sakin, içimizi ısıtan sokaklarda gezebilirsiniz.
  • Abant gölünün doğal güzelliklerini keşfetmeye ne dersiniz?
  • Nevşehir, Kapadokya, Göreme gezisine çıkabilirsiniz
  • Tatil için en uygun zamandır. Sahillerin sakin olduğu denizin en sıcak dönemi ve gereksiz kalabalığın olmadığı tatil beldelerinde tatil için harcayacağınız para da %50 daha az olacaktır.
  • At çiftliklerine, hayvanat bahçelerine gidip çocuklarınızla birlikte keyifli zaman geçirebilirsiniz.
  • Alabalık çiftliklerinde alabalıkların en lezzetli olduğu dönemde Alabalık keyfine varabilirsiniz.
  • Sevdiklerinizle cümbür cemaat  toplanıp aile pikniklerine gidebilirsiniz.

Eylül hüzün ayı değildir. Dışarı çıkın kendinize vakit ayırın köpeğiniz varsa sevimli dostunuz ile yürüyüşler yapın bol bol su içip spor yapıp düzenli beslenmeyi unutmayın mevsim geçişlerinde kendinizi yorgun agresif ve uykusuz hissetme durumları ile karşılaşabilirsiniz. Mevsim geçişi olumsuzluklarını yaşamamak için  kendimize dikkat edelim sağlıcakla kalalım..