Anasayfa » Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları Nelerdir?
Sağlık

Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları Nelerdir?

Bu yazımızda Hintli kadınların saç uzatma sırları nelerdir? Hintlilerin saçları neden uzun ve gür? Peki Hintli kadınlar saçlarına ne kullanıyor? Sırları Nedir? Hintli kadınların saç uzatma sırlarını ve en merak edilen soruları sizler için derledık mutlaka okuyun.

Günümüzde oldukça fazla saç bakım ürünlerine rastlamak mümkün. Ancak hangi ürünü alırsak alalım bazen sağlıklı saçlara asla sahip olamayız. Bunun sonucunda ise hem beklentilerimiz hem de maddi birikintilerimiz hüsranla sonuçlanabilir.

Hintli kadınların uzun gür ve parlak saçları, yüzyıllar boyu  hiç değişmeyen bir güzelliğe sahip olmuştur. Hintli kadınların kullandıkları saç bakım yöntemlerini, sizlerin daha sağlıklı ve daha bakımlı saçlara sahip olmanız için araştırdık. Siz de uzun gür ve parlak saçlara sahip olmak için, Hintli kadınların uyguladığı küçük ama büyük detaylara sahip olan yöntemleri uygulayarak, eşsiz saçlara sahip olabilirsiniz.

Hintli Kadınlar Saçlarına Ne Kullanıyor? Sırları Nedir?

Dünya üzerindeki en gür ve sağlıklı saçlara sahip olan Hintli kadınlar, saç kaynaklarına ve saç peruklarına büyük bir katkı sağlayarak, bir çok kadının daha güzel ve daha çekici görünmesine büyük bir katkı sağlamaktadırlar. Dolayısıyla bir çok Hintli kadın da günümüzde saçlarını geçim kaynağı olarak, değerlendire bilmektedir. Peki Hintli kadınların saç uzatma sırları nedir? Saçlarına ne kullanıyorlar? Makalemizin devamında okuyabilirsiniz.

Hintli Kadınların Saç Uzatma Sırları Nedir?

  • Seyrek Tarama Yöntemi; Hintli kadınların hemen hemen hepsi, klasik saç örgülerine günlük hayatta mutlaka yer verirler. Her  gün bir defa saçlarını tarayarak, saçlarını ören Hintli kadınlar, bu sayede saç kopmalarının  önüne büyük oranda geçerek, saç seyrekliğini engelleye bilmektedirler.
Hintli Kadınların Seyrek Tarama Yöntemi
  • Elma Sirkesi; Elma sirkesi haftada bir kez yarı yarıya sulandırılarak, bir sprey yardımıyla ıslak saçlara uygulanır ve yaklaşık 10 dakika  saçlarda bekletilerek, durulanır. Siz de Hintli kadınlar gibi parlak ve gür saçlara sahip olmak için bu yöntemi deneyebilirsiniz.
Elma Sirkesi
  • Hindistan Cevizi Yağı; Hindistan cevizi yağı saç köklerini güçlü bileşenleri sayesinde çok hızlı bir şekilde besleyerek, daha çabuk uzamasını ve saç köklerinin de  kalınlaşmasını sağlamaktadır. Bu mucizevi yağ dan faydalanmak için erittiğiniz hindistan cevizi yağını saç köklerinize uygulayarak yaklaşık olarak 2 saat kadar bekletmeniz, sağlıklı saçlara sahip olmanız için yeterlidir. Ancak yağlama sonrasında saçları hindistan cevizi yağından tamamen arındırmanız gerektiğini asla unutmayın.
Hindistan Cevizi Yağı
  • Çemen Otu Tohumu; Birçok Hintli kadın saçları beyazladığı için saç boyası kullanmak zorunda kalmaz. Çünkü çemen otu yağı ile hazırlanan yöntemleri sayesinde, beyazlamış saçları dahi en kısa sürede tekrar eski haline getire bilmektedirler. Bu formül için bir çay bardağı havuç suyuna, bir tutam çemen otu tohumu ve bir çay bardağı susam yağı eklenir. Bu karışım bir sprey şişesinde 21 gün boyunca güneş gören bir yerde bekletilerek, kafa derisine uygulanır ve yaklaşık 10 dakika bekletilir. Daha sonra ise saçlar iyice şampuanlanarak, durulanır. Bu işleme ara vermeden her gün  3 ay boyunca devam ederek, siz de  beyaz saçlarınızın  rengini tekrar koyulaştıra bilirsiniz.
Çemen Otu Tohumu
  • Amla Meyvesi; Amla meyvesi yağı ile  saça masaj yaparak, saç köklerindeki kan dolaşımı büyük ölçüde artırarak, saçlarınızın daha  hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Sadece  haftada bir gün 5 dakika bu yağ ile saçlara masaj yapmanız yeterlidir.
Amla Meyvesi
  • Karabiber Baharatı; Eğer siz de saç kepek problemleri ile savaşmaktan bıktıysanız, karabiber baharatı sizin kurtarıcınız olabilir. Yemeklere düzenli olarak ekleyeceğiz karabiber baharatı ile saç dökülmelerinin ve saçta oluşan kepek probleminin önüne ciddi oranda geçebilirsiniz.
Karabiber Baharatı
  • Hibiskus Bitkisi; Hibiskus bitkisi diğer adıyla ebegümeci, saç uzatma konusunda oldukça başarılıdır. Hibiskus bitkisi yağı haftada bir gün saçlara uygulandığında, saçlarda oluşacak beyazların önüne geçer, saç köklerini besler ve  saçların hızla uzamasını sağlar. Bu yağı saçlarda 20 dakika bekletmeniz, mükemmel saçlara sahip olmanız için yeterlidir.
Hibiskus Bitkisi;