Anasayfa » Kuruyan Ellere Doğal Çözümler
Güzellik Sağlık Yaşam

Kuruyan Ellere Doğal Çözümler

Covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu günlerde ellerimiz sık sık yıkamak ve dezenfekte etmek zorunda kalıyoruz. Sabun ve dezenfektana çok fazla maruz kalmak zorunda kalan ellerimiz de doğal olarak çok fazla kuruyor. Sağlığımız ve hijyenimiz için buna mecbur olduğumuz için de kuruyan ellere doğal çözümler sunmak istedik.

Zeytinyağı ve Şeker Karışımı
Aslında belki de birçoğunuzun bildiği bir karşımdır bu. Zeytinyağı antioksidan ve doğal yağ asidi özelliği ile kuru cildinizin iyileşmesine yardımcı olacak bir doğal yöntemdir. Aynı zamanda zeytinyağı kuru saçlarda da kullanılarak saçların daha parlak görünmesine yardımcı oluyor. Şeker ise cildinizin üzerindeki ölü derileri peeling etkisi yaratarak arındırmaya yardımcı oluyor. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu karışım kuruyan elleriniz için son derece etkili ve kolay bir yöntem.

Bal

Bal, cilt maskelerinde sıklıkla kullanılan bir besin. Cilde sağladığı sayısız fayda bulunuyor. Cildi ölü hücrelerden arındırma, nemlendirme ve canlandırma, cildin parlak görünmesini sağlama bunlardan bazıları. Bal ile birbirinden farklı karışım oluşturabilirsiniz. Zeytinyağı, bal, yumurta karışımı bunlara örnek olabilir. Böylelikle bu üç mükemmel besinden bir anda faydalanabilirsiniz.

 

Muz

Meyveler arasında en sevilenlerden olan muzun da cilde sayısız faydası var. İçerisinde bulundurduğu A vitamini sayesinde kurumuş, matlaşmış cildinizi hızlı bir şekilde onarmaya yardımcı oluyor. Ayrıca bol miktarda C vitamini kaynağı olan muz, kolajen üretimini de hızlandırıyor. Olgunlaşmış bir muzu bir kasede ezdikten sonra cildinize yedirebilir ve böylelikle kuru cildinizi onarmaya yardımcı olabilirsiniz.