Anasayfa » Saçı Boyamadan Önce Ne Yapılmalı?
Güzellik

Saçı Boyamadan Önce Ne Yapılmalı?

Makalemizde sizlere saçı boyamadan önce ne yapılmalı ondan bahsedeceğiz. Öncelikle saçlarınızı emanet edebilmek için kuaförünüz iyi bir seçim olmalı yoksa son durum pişmanlıkla sonuçlanabilir.  Açma işlemi boyama işlemi derken saçlarınız epey yıpranabilir. Bu da saçlarınızın sağlıksız bir şekilde uzamasına hatta daha kötüsü saçlarınızın yanarak kopmasına neden olabilir. Bu durumu elbette ki istemeyiz. Bu yüzden saçınız söz konusu olduğunda seçimi çok iyi yapmalısınız. Saç boyamada uzmanlaşmış biri işinizi çok daha kolaylaştırır ve kuaförden mutsuz ayrılmanıza asla izin vermez. Bu yüzden hem sizin mutluluğunuz hem de saçlarınızın sağlığı İçin profesyonel ve işini bilen insanları tercih edin. Dilerseniz makalemizin devamına göz atarak saçınızı boyamadan önce nelere dikkat edilmesi gerekiyor onlara göz atalım. En azından sizde işinizi bilerek bilgili bir şekilde kuaför tercih ettiğinizde aşamalara az çok aşina olabilirsiniz. Yaptıracağınız işlem hakkında bilgi sahibi olmak sizi her zaman bir adım öne çıkarmış olur.

Saçlarınızı Boyamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makalemizin bu kısmında saçlarınızı boyamadan önce bir kuaför nelere dikkat eder ya da nelere dikkat etmelidir onları ele alacağız. İşinin ehli uzman bir kuaför saçları yakmadan işlem yapmalıdır. Peki saçlarınızı yakmadan işlem yapabilmesi için hangi saç boyası daha sağlıklı? Hangi malzemeleri kullanmalı biliyor musunuz? Uzman biri ile çalıştığınız takdirde bu tarz sorularınızın tamamını sizin için en doğru şekilde cevaplayacaktır. Saçınızı boyadılar sonra keratin bakımı yaptırmalı mısınız? Nasıl bir bakım uygulamasınız? Uzman görüşünden önce dilerseniz bizim görüşümüzden biraz olsun faydalanın ve bilgi sahibi olun. Haydi, saçınızı boyatmasan önce nelere dikkat edilmesi gerekiyor birlikte inceleyelim.

 • Öncelikle saçınıza boğanın iyi geçmesi için yeni yıkanmış ve temiz olmaması gerekmemektedir.
 • Temiz olmadığı zaman boya saça çok daha hızlı geçmektedir.
 • Boyanmadan önce iyice taranmalıdır.
 • İstediğiniz saç rengi için analiz yapılmalıdır.
 • Hagi boyalar doğru orantıda karıştırılmalı çok iyi bilinmelidir.
 • Saçınız boyama işleminden sonra ne kadar yıpranır analiz edilmelidir.
 • Eğer çok fazla yıpranacağı bir model ise önceden sizi uyarmalıdır.
 • Boyadan önceki ve sonraki işlem hakkında sizi bilgilendirmeli.
 • Eğer seçmiş olduğunuz saç rengi size uygun değil ise bu belirtilmedir.
 • Saçlarınızı doğru orantıda ayırmalılar.
 • Boya işlemine başlamadan önce havlu ve önlük takılmalıdır ki herhangi bir aksilikte kıyafetinize boya bulaşmasın.
 • Alnınıza kulaklarınıza kulak arkanıza ve ensenize vazelin sürülmelidir.

Saç Bakımı Boyadan Önce Mi Sonra Mı Yapılır?

Makalemizin bu kısmında saç bakımı ne zaman yapılır? Boyadan ne zaman sonra yapılır? Öncemi sonra mı yapılır ondan bahsedeceğiz. Saçlarınıza hem bakım hemde boya işlemi yaptırmak istiyorsanız öncelikle boyanızı yaptırmanız ardından da bakımınızı yaptırmanız gerekmektedir. Saç renginizi özellikle platin ya da sarı renkte boyatmak istiyorsanız boya işleminden sonra kesinlikle keratin bakımı yaptırmanızı muhakkak öneririz. Keratin bakımı yıpranan saçlarınıza en iyi gelecek bakımdır. Hem güçlendirecek hem parlaklığını geri verecek hem de yıpranmaya karşı koruyacaktır.

Saç Boyama Ne Zaman Yapılmaz?

Makalemizin bu kısmında saç boyama işlemi ne zaman yapılmaz ondan bahsedeceğiz. Saçları yakmadan boyanması mümkün mü? Peki saç boyama ne zaman yapılmaz tüm bu sorularınızın cevap bulmasını istiyorsanız makalemizin devamında maddeler halinde ulaşabilmeniz mümkündür.

 • Saçlarınız yeni yıkanmış ve temiz durumda olduğu zaman kuaförler saç boyama işlemini tavsiye etmemektedir.
 • Regl döneminde saç boyama işlemini yine kuaförler önermemektedir. Saç regl döneminde boyandığı takdirde boya tutmamaktadır.
 • Hamile kadınların saç boyatması sakıncalıdır. Bu durumda da saç boyama işlemi yapılmamaktadır.
 • Hassas zarar görmüş bir saç deriniz var ise bu durumda da saç bayana işlemi önerilmemektedir.
 • Eğer cildinizde sivilce vb var ise geçene kadar boya işlemi yine önerilmemektedir.

Saç Boyama İşlemi Ortalama Ne Kadar Sürer?

Makalemizin bu kısmında saç boyama işlemi ne kadar sürer ortalama yıkama zamanı nedir? Regl döneminden önce mi sonra mı saç boyanır? Sorularınızın tüm cevabını ve çok daha fazlasını makalemizin tamamını okuyarak öğrenebilirsiniz. Saç boyama işlemi süresi nedir? Ne kadar sürer? Gelin birlikte inceleyelim. Saçlarınız yeni yıkanmış ve temiz olmamalıdır. Regl döneminde ya da regl döneminin hemen öncesinde saç boyanması önerilmemektedir. Saç boyama işlemi ise ortalama 1,5 saat sürmektedir. Açma işlemi hariç yalnızca saç boyama işleminden söz etmekteyiz. Saç açma işlemi de dahil olduğunda süre çok daha fazla uzamaktadır.