Anasayfa » sağlıklı yaşam ve kilonuzu kontrol etme yöntemleri
Güzellik Yaşam

sağlıklı yaşam ve kilonuzu kontrol etme yöntemleri

Fazla kilolar ve yağlar artık kabus olmaktan çıkıyor. Uygulayacağınız birkaç basit şeyle kilolarınızı kontrol altında tutabilir fazlalıklarınızı atabilirsiniz. Bu önerilerimizi belli bir süre değil de hayat felsefesi haline getirirseniz sağlıklı bir yaşam zinde bir vücut sizlerin olacaktır..

Kilo vermek sağlıklı bir vücuda sahip olmak sanıldığı kadar zor değildir. Kilolu kötü bir görüntü içine girmediğiniz kıyafetler artık geride kalıyor. Kalıtsal bir rahatsızlık olmadığı sürece kilo vermek bünyeden bünye ye değişse de çok zor değildir yeter ki siz iradenizi kontrol edin. Doğru beslenme alışkanlığı, spor, hayatımızdan çıkaracağımız kötü alışkanlıklarla fazla kilolarınıza veda edebilir sağlıklı yaşlanabilirsiniz.. Şimdi vereceğimiz birkaç ufak ipucu ile kilolarınızı dengede tutabilir sağlı yaşam yollarını öğrenebilirsiniz..

Sağlıklı yaşam ve kalorilere veda için ilk olarak günde 2,5 litre Su için vücudumuzun yüzde 80ni sudan oluşur ve vücudumuz için oldukça önemlidir. Düzenli ve sağlıklı beslenmenin ilk kurallarından biri de Taze meyve-sebze yemektir. Gün içerisinde ve gece sağlıksız koruyucu içeren işlenmiş gıda ve Abur cubur tüketmeyin hem maddi hem sağlık açısından faydalı değildir. Sağlığımızın baş düşmanı Alkol-sigarayı bırakın!. 3 Beyazı azalta bildiğiniz kadar azaltın. 3 beyazı Şeker, Tuz, Unu azaltın. Tatlılar, şekerlemeler, pasta vb. birçok şekerli  yiyecek sağlıksızdır. Tuz vücudumuzda su tuttuğu için kilo almamıza yol açar. Hamur işleri ve karbonhidratlı yiyecekler de bize kilo aldırır. Sağlığımız için bir diğer faydalı alışkanlık her gün düzenli Yürüyüş yapmaktır. Hareketsiz yaşam sağlığınızı olumsuz etkiler. Spor yapın ve hareket edin. Vücudunuzun en çok ihtiyacı olan şey uykudur her gün düzenli uyuyun. Akşam yemeklerinden sonra bir şeyler yiyip içmeyin gece uykudan önce yemek yemek sağlığınıza zararlıdır. bu gibi yapacağınız basit şeylerle sağlığınızı ve kilonuzu koruyabilirsiniz