Anasayfa » En az 10 yaş genç gösteren formüller
Yaşam

En az 10 yaş genç gösteren formüller

En az 10 yaş genç gösteren formüller ile yılların getirdiği izleri, yorgunluğu yüzünüzden siliyoruz. Kırışıklıklara, cilt lekelerine artık son daha genç bir görünüme kavuşmak için yapmanız gereken herşey burada. Aktarlardan alacağınız malzemeler ile evde kolaylıkla yapabileceğiniz formülleri sizler için yazıyoruz.

1. Adaçaylı tonik

Malzemeler: Yarım fincan adaçayı Yarım fincan alkol ¼ çay kaşığı asil bent 1 tatlı kaşığı gliserin ¼ çay kaşığı asit borik 3 çorba kaşığı güvercin ağacı hülasası Yapılışı: Adaçayını 1 hafta alkolde bekletin. Süzün, asit boriği güvercin ağacı hülasasında eritin, diğer malzemeleri de ekleyip karıştırın.

2. Lavanta toniği

Malzemeler: 2 bardak sirke 2 fincan lavanta çiçeği 30 gr. süsen kökü toz Yapılışı: Malzemeleri karıştırıp 1 ay bekletin. Süzüp aynı miktarda suyla karıştırın.

3. Salatalık toniği

Malzemeler: 1 salatalık 1 yumurta akı 1 tatlı kaşığı gülsuyu 1 tatlı kaşığı güvercin ağacı hülasası Yapılışı: salatalığı püre haline getirip, hülasa ve gülsuyuyla karıştırın. Yumurta akını çırpıp kar yapın ve hepsini karıştırın. Kullanmadan önce süzün.

4. Nane toniği

Malzemeler: 4 bardak sirke 4 bardak su 1fincan nane yaprağı Yapılışı: malzemeleri karıştırıp kaynatın. 5 gün bekletin. Süzüp tonik olarak uygulayın.

5. Gül toniği

Malzemeler: 4 fincan kurumuş gül Yarım fincan gül yağı 2 bardak sirke Yapılışı: Malzemeleri karıştırıp bir kavanoza koyun, ara sıra çalkalayın. 3 hafta sonra aynı miktarda su ekleyip üzün.

6. Ahududu toniği

Malzemeler: 2 fincan ahududu 1 tatlı kaşığı bal 4 bardak sirke 1 fincan gül yaprağı Yapılışı: Malzemeleri bir kavanoza koyup 1 ay bekletin. Süzün kullanın aynı miktarda su ekleyip yine kullanın.

7. Mürver toniği

Malzemeler: 1 fincan mürver çiçeği, 2 bardak kaynar su  Yapılışı: kaynar suyu çiçeğin üzerine döküp 8 saat bekletin. Süzün kullanın.

8. Güvercin ağacı toniği

Malzemeler: ¼ tatlı kaşığı asilbent ¼ tatlı kaşığı asitborik 1 tatlı kaşığı güvercin ağacı hülası 45 gr gülsuyu 60 gr. Alkol 60 gr. Gliserin Yapılışı: asit boriği hülasada eritin. Diğer malzemeleri de ekleyip iyice karıştırın.