Anasayfa » 70’Li Saç Modelleri Nostalji Rüzgarı Esiyor!
Güzellik

70’Li Saç Modelleri Nostalji Rüzgarı Esiyor!

70’li Yılların saç modelleri Ofis ve Kadın ailesi olarak sizler için derledık. Mutlaka okumaya devam edin. Bu makalemizde nostalji rüzgarı esiyor.

Geçen yıllar arasında belki de en özgür bir biçimde yaşamak isteyen ve müzik tutkusunu en derinlerde hisseden 70’lerdi. Bir yandan konserler bir yandan da hak arayışı için sokaklarda yer alan o dönemin gençleri saç kesimi modası ile de son zamanlarda iyice modernleşmeye başlamıştı.

70’li yılların saç modelleri dalgalı, kabarık ve katlı saç modelleri ile bütünleşerek, özgürlüğü ve zarafeti en ince ayrıntısına kadar saçlarda simgelemişti. O döneme damga vuran 70’li yılların nostaljik saç modelleri yolculuğumuza hep birlikte çıkalım ve bu çılgın gençlerin zevklerine hep birlikte şahit olalım.

Neler Var?

70’li Yılların Saç Modelleri

Son yıllarda saçlarında farklı bir stil yakalamak isteyen hemen hemen herkes artık geçmişteki saç kesimi modellerini tercih ediyor. Farklı görünmek ve tarzını en güzel şekilde yansıtmak isteyen bir çok kadın 70’lerin saç modelleri ile ilgi odağı olmayı planlıyor. 70’lerin en çok sevilen ve yine en çok tercih edilen saç modellerine bir bakalım.

Saç Modelleri: Arı Kovanı Kabarık

Arı kovanı kabarık saç modeli, 70’li yıllarda saç modellerini bir hayli zorlamıştı. Estetik görüntüsü sayesinde akılları zorlayan bu saç modeline günümüzde dahi hayranlık duymayan yoktur sanırım.

Arı Kovanı Kabarık

Disko Saç Modeli

O dönemde hırçın bir kişiliği sergileyen disko saç modeli özellikle de gençler tarafından büyük bir ilgi odağı olmuştu. Bu saç modelini bol paça pantolonlar ile bütünleştiren bir çok genç kendini daha kolay ifade ettiği kanaatindeydi.

Disko Saç Modeli

Doğal Afro Saç Modeli

Doğal Afro saç modeli, zihinleri o dönem bir hayli meşgul etse de çok uzun sürmeden kabul görerek yine bir çok kişinin favori saç modeli olma yolunda hızla ilerlemiştir.

Doğal Afro Saç Modeli 

Düşük Pigtailler Saç Modeli

Geçmişten bugüne modası asla geçmeyen düşük pigtailler saç modeli günümüzde dahi hâlâ ilk günkü gibi severek kullanılmaktadır.

Düşük Pigtailler Saç Modeli

Hippi Tarzı Saç Modeli

70’li yıllarda tarzını farklı yansıtmak isteyen bir çok kadın hippi tarzı saç modeli ile saçlarına hayat vermeyi tercih ediyordu.

Vurgulu Saç Örgüsü Modeli

Örgülerin modasının geçmişten günümüze kadar hiç hız kesmeden geldiğinin bir kanıtı da kesinlikle, vurgulu saç örgüsü modelinin o dönemde oldukça fazla tercih edilmesidir.

Vurgulu Saç Örgüsü Modeli 

Omuz Hizasında Kıvırcık Saç Modeli

Perçemler ve kıvırcık saç uyumu 70’lerin de dikkatini çekmiş olacak ki o dönemde dahi omuz hizasında kıvırcık saç modeli neredeyse zirvede yer almaktaydı.

Omuz Hizasında Kıvırcık Saç Modeli

Örgülü Hippi Saç Modeli

Örgülü hippi saç modeli sizce de oldukça gösterişli değil mi? 70’lerin giyim stillerini belki de en güzel örgülü hippi saç modeli yansıttı.

Örgülü Hippi Saç Modeli

Saç Modelleri: Yarım Arı Kovanı Saç Modeli

Yarım arı kovanı saç modeli geçmişin belki de bize sunduğu en güzel saç modelidir. Kabarık tarzı sayesinde bu model sanki eşsiz bir güzelliği yansıtmak için tasarlanmış gibi.

Yarım Arı Kovanı Saç Modeli 

Tüylü Kefal Saç Modeli

70’lerin saç modellerinin en cesuru olarak kabul edilen tüylü kefal saç modeli özgür ve çılgın bir karakteri gözler önüne sermek isteyen her gencin ilk tercihiydi. Ancak günümüzde de bir o kadar hayranı olduğunu dile getirsek sanırım abartmış olmayız.

Tüylü Kefal Saç Modeli 

70’li Nostaljik Saç Modelleri

70’lerin saç modelleri ile bir geçmiş yolculuğumuzun daha sonuna geldik. Eminim ki bir çoğumuz kendimizi o döneme ait hissediyoruz. Fakat ne yazık ki teknoloji her ne kadar ilerlese de henüz geçmişe yolculuk yapabilecek kadar değil.