Anasayfa » Balık Kuyruğu Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?
Güzellik

Balık Kuyruğu Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Balık kuyruğu saç örgü modeli asla vazgeçemeyeceğiniz bir model olacak. Kendi saçımı örmeyi bilmiyorum diyorsanız makalemizin devamını okuyarak aşama aşama balık kuyruğu saç örgüsü nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan örgü modellerinden en trend olan örgü modeli ile kendi saçınızı örerek ortamın en şık kadını siz olabilirsiniz. Üstelik kendi yaratıcılığınızı da modelin üzerine ekleyerek çok daha şık ve farklı modeller elde edebilirsiniz. Saç örgüsü denildiğinde akıllara birçok farklı model gelmektedir. Ama siz aralarından en şık olanı tercih ederek dilediğiniz özel günlerinize bu örgü modellerini dâhil edebilirsiniz. Saç örgüsü nasıl yapılır sorularınıza da makalemize detaylı bir şekilde göz atarak ulaşabilmeniz mümkün.

Deniz kızlarından ilham alınan balık kuyruğu saç örgüsü son derece göz alıcı görüntüsü ile sizi günün yıldızı yapacağından emin olabilirsiniz. Kendi saçınızı örememek sizleri korkutmasın. Kolay ve detaylı anlatımımız ile ayna karşısına geçerek aşamalarımızı tek tek uyguladığınızda artık sizde saçınızı balık kuyruğu saç örgü modelini örebileceksiniz. Üstelik elinizi geliştirerek dilerseniz topuzlarınıza dilerseniz atkuyruğunuza dilerseniz de açık bıraktığınız saçın bir kenarına bu modeli uygulayabilirsiniz. Hem günlük hem spor hem de şık kombinler yapabileceğiniz saç modelimizin detaylarını merak ediyor iseniz resimli anlatımlarımız ile makalemizin aşağı kısmından ulaşabilirsiniz. Saç örgüsü nasıl yapılır haydi birlikte inceleyelim ve deneyelim.

Adım Adım Balık Kuyruğu Saç Örgüsü

Adım adım balık kuyruğu saç örgüsü model yapılışına hepiniz hoş geldiniz sevgili takipçilerimiz. Sizlere 9 adımda kendi kendinizin saçını nasıl örebilirsiniz görselleri ile birlikte göstereceğiz. Öncelikle bizi tercih ederek bir nevi saçlarınızı bize emanet ettiğiniz için sizlere teşekkür etmek isteriz. Balık kuyruğu saç örgüsü hem çok kolay yapılışa sahip olan hem de görüntü yapısı ile şık bir örgü modelidir. Kendi saçınızı örememeye makalemizi okuduktan sonra artık son vereceksiniz. En ince detayına kadar görselli bir şekilde anlattığımız saç örgü modelimizi artık sizlerde kendi saçlarınıza uygulayabileceksiniz. Saç örgüsü nasıl yapılır araştırmanıza adım adım anlatımımız ile gelin birlikte inceleyelim.

1. Temiz Saçlar

Tüm aşamalardan önce saç örgüsüne başlamadan saçlarınızı yıkayın. Karışıklık olmaması adına güzelce zarar vermeden tarayın. Adından hafif nemli kalacak saçlarınızı kurutun. Bu şekilde örgü işlemini tamamladıktan sonra saçlarınız çok daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olacaktır. Ve artık hazırsak Balık kuyruğu saç örgü modeli için artık saçlarınız da hazır.

Adım 1 Saç Örgüsü

2. Saçlarını Yana Getir Ve At kuyruğu Olacak Şekilde Topla

Öncelikle saçlarınızı kuruttuktan sonra olası karışıklık için tekrar tamamen açılana kadar tarayın. Ardından saçınızın tamamını görseldeki gibi yan tarafına alın. Tabi ki örgün hangi tarafınızda dursun istiyorsanız o tarafa alın saçlarınızı. Ardından saçları yandan atkuyruğuna dönüştür. Saçınızın dolaşmamasına özen göstermelisiniz aksi halde örerken zorlanabilirsiniz. At Kuyruğuna dönüştürdüğünüz saçlarınızı elinizi ıslatarak elektriklenmesini alabilirsiniz.

Adım 2 Saç Örgüsü

3. Saçınızı Tam Ortadan İki Eşit Parçaya Bölün

Saçlarınızı görseldeki gibi iki eşit parçaya böl. Böldüğünüz parçaların eşit olmasına kesinlikte dikkat etmelisiniz. Evet, artık eşit parçaya böldüğünüz saçlarınız örgü işlemi için hazır durumdadır. Ufak bir notu tekrarlamak isteriz ki, saçlarınız da elektriklenme var ise elinizi hafif bir şekilde ıslatarak saçlarınıza sürün ve elektriklenmesini giderin. Bu şekilde çok daha kolay bir şekilde örebilirsiniz.

Adım 3 Saç Örgüsü

4. Örgüye Başlamanın İlk Aşaması

İki eşit parçaya bölmüş olduğunuz saçınızın sağ tarafındaki tutamın aşağı kısmından ufak bir tutam alarak küçük saç parçalarını merkezden çapraz bir şekilde diğer tutama alın. Bu örgü modelinde alabildiğiniz kadar küçük tutamlar almaya özen göstermelisiniz. Aksi halde örgü kendini belli etmeyecektir.

Adım 4 Saç Örgüsü

5. Örgüyü Aynı Adımları Uygulayarak Örgüyü Tamamlayın

4. adımda belirttiğimiz işlemin aynısını bu seferde soldaki tutam için yapın. Bir sağdan bir soldan olacak şekilde örgüyü çaprazlamaya devam edin. Ama ilk başta da söylediğimiz gibi çok küçük tutamlar alarak işleminize devam edin. Saçınızın uç kısmına gelene kadar saçınızı örmeye devam edin. Ve işte artık kendi saçınızı örebiliyorsunuz. Tahmin ettiğiniz kadar da zor değilmiş değil mi? uç kısmına geldiyseniz eğer artık örgünüz kullanıma hazır demektir.

Adım 5 Saç Örgüsü

6. Krepe Tarağı İle Uç Kısımları Fırçalayın

Kaymaz ve açılmaz doku için, ince dişli bir tarakla örgüyü fırçalayın. Bu şekilde örgünüzün uç kısmında kalan küçük ve örülmeyen saçlarınızı resimdeki gibi aşağıdan yukarı doğru fırçaladığınız takdirde örgünüz kolay kolay gevşemeyecek ve bozulmayacaktır. Bu yüzden örgü bitiminde saçlarınızı yıpratmadan ince uçlu bir tarak yardımı ile örgünüzü fırçalamanızı öneririz.

Adım 6 Saç Örgüsü

7. Küçük Lastik Tokalar İle Bağlayın

Büyük tokalar saçın uç kısmını bağlamak adına uygun olmamaktadır. Bundan mütevellit örgünüzün bitiminde fırçaladığınız saçınızı şeffaf elastik ile bağlayın. Görüntü bakımından çok daha güzel görünebilmesi adına şeffaf elastikler tercih etmeniz çok daha uygun olacaktır. Böylelikle görünmeyecek ve renkli tokaların yarattığı görüntü kirliliği ortadan kalkacaktır. Bol bırakmadan sıkı sıkı bağladığınız örgünüz işte sonunda hazır.

Adım 7 Saç Örgüsü

8. Daha Salaş Bir Görüntü İçin Örgünüzü Genişletin

Tabiri caiz ise robot gibi görünmeyen sımsıkı örgülerin aksine daha salaş ve görseli güzel örgüler için resimdeki gibi örgünüzü yukarıdan başlayıp aşağı doğru gevşeterek inin. Rahat bir görünüm için örgüyü gevşetmek

Adım 8 Saç Örgüsü

9. Saç Spreyi İle Çıkan Saçları Sabitleyin

Son olarak çekiştirdiğinizde çıkan tel saçlarınızı sabitlemek adına saç spreyinden yardım alın. Saç spreyi ile bitirin ve güzel örgünüzün gün boyu tadını çıkarın. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan örgü modellerini kendiniz yapabilmeniz adına burada sizlerleyiz.

Adım 9 Saç Örgüsü

Ve son olarak…. Bizi takip ederek dilediğiniz saç modellerini adım adım tariflerimiz ile kendi saçlarınıza uygulayarak artık saçlarınızı örmeniz çok kolay.