Anasayfa » 80’Li Yılların En Popüler 10 Saç Modeli
Güzellik

80’Li Yılların En Popüler 10 Saç Modeli

80’li yılların popüler saç modeli çekicilikte sınır tanımıyordu. Özellikle de saç stilini önemseyen birçok kadın, değişik saç kesimi modelleri ile yaratıcılığını konuşturuyordu. Bu saç modelleri arasında bob kesim, madonna saç modeli, arkaya yaşlanmış ıslak görünümlü saç modeli ilk tercihler arasında yer almakta idi.

Aslında saç modası geçmişten gelen döngü eşliğinde farklı boyutlara ulaşmıştır. Oldukça ilgi gören ve çok tutulan bu saç modelleri zamanla yerini ufak tefek değişimlere bırakmıştır. Neredeyse günümüzde dahi trend olan en güzel 80’lerin en çok tercih edilen saç modellerini sizler için araştırdık. Yazımızın devamında en çok kullanılan saç modellerini bulabilirsiniz.

80’li Yılların 10 Saç Modeli

80’lerin saç modelleri tamamen o dönem karaktere bağlı olarak tercih edilmekteydi. Birçok saç modeli özgürlüğü, asilliği ve özgüveni temsil ederek, âdeta gönüllere taht kurmuştu. 80’lerin akıllara durgunluk veren o saç modellerine bir göz atalım.

Islak Görünümlü Saç Modeli

Islak görünümlü saç modeli, o dönemde gençlerin vazgeçilmezi olmuştu. Çünkü bir çok genç bu saç modeli ile kendini daha özgüvenli ve stil sahibi olarak hissediyordu. Ünlü model Gigi Hadid’de  ıslak görünümlü saçlarıyla âdeta muhteşem görünerek bizi o yıllara götürüyor.

Islak Görünümlü Saç Modeli

Pony Saç Modeli

Pony saç modeli, gayet sevimli bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor. O dönemde güzelliğini etiketlemek isteyen bir çok kadının yine tarz saç modeli kesinlikle bu saç modeliydi.

Pony Saç Modeli

Kıvrılmış Mohawk Saç Modeli

Şıklığı garanti eden bir saç modeli ile daha karşınızdayız. Kıvrılmış mohawk saç modeli 80’lerin duruşunu daha iyi ortaya koymaları tasarlanmıştı, sanki. İmajını yine değiştirmek isteyen her kadının o dönem imdadına yetişen tek model kesinlikle bu modeldi.

Kıvrılmış Mohawk Saç Modeli

80’li Yılların Kefal Saç Modeli

80’li yılların kefal saç modeli, klasik görüntüden sıkılan bir çok kadının o dönem imdadına yetişerek, daha alımlı ve daha çekici görünmelerini büyük oranda desteklemişti.

80’li Yılların Kefal Saç Modeli 

80’li Yılların Saç Bandı

Dümdüz saçlarda inanılmaz güzel duran saç bantları 80’lerin de oldukça fazla ilgi alanında yer alıyordu. İster elbise ile ister de bol paça pantolonlar ile gözleri dolduran bu saç modeli o dönem baya popülerdi.

Saç Bandı

Madonna Saç Modeli

Madonna saç modeli, deri ceketlerin ve rack şarkıların en iyi temsilciydi, o dönem. Özgürlüğüne düşkün pek çok genç te bu model hayranıydı.

Madonna Saç Modeli

Şık Bob Saç Kesimi

Günümüzde oldukça gözde olan bob saç kesimi 80’leri de bir dönem kasıp kavuşmuştu. Gençlere ve kendini genç hissedenlerin tek tercihi olan şık bob saç kesimini hâlâ günümüzde görebilirsiniz.

Şık Bob Saç Kesimi

Kıvırcık Bukleler

Her kadın saçlarıyla gündemde olmaya bayılır. Zaman geçse de bu doğru hiç değişmedi. Evet kıvırcık bukleler saç modeli  80’lerin de trend saç modeliydi, tıpkı şimdi de birçok kadında olduğu gibi.

Kıvırcık Bukleler

Plaj Dalgalı Saç Modeli

Plaj dalgalı saç modeli, günümüzde de sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak 80’lerde keşfedilen günümüze kadar gelmeyi başaran bu saç modelinin ne kadar şahane olduğu da bu sayede kanıtlanmış oluyor.

Plaj Dalgalı Saç Modeli

Uzun Bukleli Saç Modeli

Uzun bukleli saç modeli, 80’lere ait olduğunu bilmeniz ile 80’ lerin ne kadar zevkli olduklarını bir kez daha ispatlıyor. O dönemde yine bir çok kadın güzelliğini uzun bukleli saç modeli ile ortaya koymuş.

Uzun Bukleli Saç Modeli

80’li Yılların Saç Modelleri

80’lerin bize bırakmış oldukları en güzel tecrübeler arasında hiç şüphesiz ki saç modelleri yer almaktadır. Çünkü bu modellerin hangi yüz tipine daha çok yakıştığını bize 80’ler tüm çıplaklığıyla sergiliyor. Siz de hangi yılda olursanız size en çok hitap eden saç modelini denemekten asla çekinmeyin.