Anasayfa » Fransız Bükümü Saç Modeli Yapılışı
Güzellik Moda

Fransız Bükümü Saç Modeli Yapılışı

Bu makalemizde sizlere çok beğenilen Fransız bükümü saç modeli yapılışı nasıl olur en ince ayrıntısına kadar anlatacağız. Gün içerisinde çok rahatlıkla kullanabileceğiniz ya da yemeğe çıkarken, işe giderken kullanabileceğiniz bir model olarak tercih edebilirsiniz. İster düz saçlarınız ile ister dalgalı saçlarınız ile kullanabileceğiniz bir model olmaktadır.

Fransız bükümü saç modeli saçlarınızın şekilsiz halinde bile tercih ederek güzel bir görüntü elde edebileceğiniz bir modeldir. En tercih edilen ve trendlerden adını asla ikinci sıraya düşürmeyen bu saç modeli yapımı ile de oldukça kolaydır. Sizler için yaz aylarının vazgeçilmez trendlerinden olan saç modellerini araştırarak en ince ayrıntısına kadar anlatmaktayız.

Üstelik resimli anlatımlarımız ile kendiniz evde çok rahat bir şekilde söylediğimiz adımları uygulayarak saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Fransız saç modeli yapılışı da bahsettiğimiz saç modellerinden yalnızca bir tanesidir. Kendi saçımı asla yapamıyorum diyorsanız artık bu olumsuz cümlelerinizi bir kenara atarak kollarınızı sıvayabilirsiniz.

Fransız bükümü saç modeli yapımı artık çok kolay. Ayna karşısına geçerek kolay anlatımımız ile saç modeli yapılışını hemen denemeye başlayabilirsiniz. Üstelik yalnızca bu modeller de değil! Aradığınız tüm saç örgü modellerini de yine adım adım görselleri ile birlikte anlatıyoruz. Sayfamızı inceleyerek tüm saç modeli yapılışlarına göz atabilirsiniz. Dilerseniz Fransız saç modeli nasıl yapılır başlığımızı birlikte inceleyelim.

Fransız Bükümü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlarınızı güvenerek bir nevi bize emanet ettiğiniz için şimdiden sizlere çok teşekkür ederiz. Siz değerli okurlarımız için en güncel ve en trend kadına dair ne var ise web sitemizde sizin için güncel tutmaktayız. Fransız bükümü saç modeli de bu araştırmalarımızdan yalnızca bir tanesi. Dilediğiniz tüm modelleri web adresimi inceleyerek ulaşabilirsiniz. Fransız saç modeli günümüzde oldukça yaygın ve en sık tercih edilen saç modellerinden bir tanesi haline gelmiştir.

Hal böyle olunca her gün aynı modeli yapmaktan sıkılan birçok kadın da yeni saç modelleri arayışına girmiştir. Eğer sizin de böyle bir arayışınız var ise saçlarınız için en doğru adreste olduğunuzu bildirmek isteriz. Makalemizin bu kısmında sizlere adım adım Fransız bükümü saç modeli nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Üstelik eklemiş olduğumuz görseller ile de adımlarımızı gözünüzde canlandırmanıza gerek kalmadan çok rahat bir şekilde yapabileceğiniz bir model olacaktır.

Dilerseniz hep birlikte adımlarımıza geçerek Fransız saç modeli nasıl yapılır ona göz atalım.

1. Temiz Saçlar

Saçlarınızı yıkayıp, ardından tarayarak hafif nemli kalacak şekilde kuruttuktan sonra ilk aşamayı tamamlamış bulunacaksınız. Her saç modelini yaparak saçlarınızı temizleme işleminden geçirmelisiniz ki sönük saçlar yerine gür, parlak ve bakımlı saçlar ile yapılan modeli rahatlıkla ön plana çıkarabilesiniz. Ne çok ıslak bırakacak şekilde ne de çok kurutarak değil ikisinin de ortası olacak şekilde saçlarınızı kurutmalısınız.

Fransız Bükümü Saç Modeli 1

2. Kulak Hizasından Saçınızı Ayırın

İlk olarak saçınızı kuruttuktan sonra tekrar tarayarak olası karışıklığın önüne geçmelisiniz. Daha sonra tıpkı görseldeki gibi saçınızı kulak hizasından ayırarak at kuyruğu yapar gibi elinize alın. Yan kısımlarında çıkıntılar oluştu işe daha düzgün ve güzel bir görüntü için tarak yardımı ile çıkıntıları düzeltin. Böylelikle çok daha güzel bir görüntü elde edeceksiniz.

Fransız Bükümü Saç Modeli 2

3 . Tutamı Dolayın

Yine tıpkı görseldeki gibi kulak hizasından ayırmış olduğunuz tutamı baş parmağınızın çevresinde bir tur olacak şekilde dolayın. Bunu yaparken altta kalan saçınızın tutamın üst kısmına karışmasını engellemek adına ayırmış olduğunuz yerden aşağıda kalan kısmı bir lastik toka ile tutturabilirsiniz. Böylelikle olası karışıklıkların önüne geçmiş ve olursunuz. Böylelikle çok daha rahat bir şekilde saçın üst kısmını şekillendirebilirsiniz.

Fransız Bükümü Saç Modeli 4

4. İkinci Tur

Baş parmağınızın etrafında bir tur çevirmiş olduğunuz saçınızı, şeklini bozmadan ikinci turu da aynı şekilde baş parmağınızın etrafında çevirin. Bu şekilde çok daha güzel bir model elde etmiş olacaksınız. Görselde de görüldüğü üzere hem tutamınız kalın görünecek hem de saçlarınız daha katlı ve gür bir görünüme sahip olacaktır.

Fransız Bükümü Saç Modeli 4

5.  Baş Parmağınızı Çıkarın

Elbette ki diğer eliniz yardımı ile tutamı bozulmayacak şekilde tutarak baş parmağınızı tutamdan çıkarın. Bu işlemi yaparken tutamın dağılmaması ve düşmemesi adına dikkatli olmanızda fayda var. Görseldeki gibi tutamı eliniz ile sabit bir şekilde tutun.

Fransız Bükümü Saç Modeli 5

6. Tel Toka İle Sabitleyin

Tutamı sabit bir şekilde tutun ve şeklini bozmamaya özen gösterin. Ardından bir tel toka yardımı ile baş parmağınızın boşluğundaki yerden gelecek şekilde bir tane alt taraftan bir tane üst taraftan olacak şekilde tutamınızı tel toka ile sabitleyin. Saçınız kalın ve çok ise bir tel toka yetersiz kalacaktır. Sabitlendiğinden emin olana dek tel tokadan yardım alın.

Fransız Bükümü Saç Modeli 6

7. Yan Tarafta Kalan Kısımları Sabitleyin

Alt kısımdan ve üst kısımdan sabitledikten sonra tutamın bozulmaması adına saç firketesi ile yan kısımları sabitleyin. Çıkıntılı bir kısım ya da kabaran bir kısım var ise firketeden yardım alarak düzeltebilir ve düzelttiğiniz kısmı da sabitleyebilirsiniz. Saçınızın tamamının herhangi bir harekette bozulmayacak şekilde sabitlendiğinden emin olun.

Fransız Bükümü Saç Modeli 7

 8. Sprey İle Sabitleştirin

Bir saç spreyi yardımı ile saçtaki tiftikli görünümü yok etmek adına saçınızın yan kısımlarını spreyleyin. Spreyi sıktıktan sonra bir taraf yardımı ile saçlarınızı geriye doğru taradığınızda çok daha güzel ve düzgün bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra görseldeki gibi saçınızın ön kısımlarından bir tutam saçı dışarı çıkararak daha salaş ve günlük bir model elde etmiş olursunuz.

Fransız Bükümü Saç Modeli 8