Anasayfa » Ağız Ve Diş Sağlığı
Sağlık

Ağız Ve Diş Sağlığı

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ

Artık günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve modern cihazların hastanelerde yer alması tedavi konusunda hastalara yardımcı olmaktadır. Ağız ve diş sağlığının hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir. Ağız ve dişleri korumak olası problemlerle karşı önlem almaktır. Profesyonel ekibin bir arada olduğu uzman doktorların kısa süren tedavileri titizlikle yapılmaktadır. Yediğimiz yiyecekler ve besinlerin ağız yoluyla tüketilmesi zaman içinde bakımsız dişler sonrasında büyük sorunları beraberinde getirmektedir. Her gün düzenli olarak fırçalamak ve yemek artıklarından arındırmak gerekmektedir. Sağlıklı insanın ayda bir kere mersin diş doktoru tarafından muayene edilmesi en önemli konulardan biridir. Dişlerinde problem yaşayan kişiler genelde toplumdan uzak durmaktadır.

 

DİŞ SAĞLIĞI VE HİZMETLERİ

Ağız ve diş sağlığında teknolojik imkânların sunulduğu tedavi merkezi olarak çalışan mersin diş hastanesi hizmetin kalitesi ve güvenilir tarzıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Amaç hastanın rahatsızlığına göre özel diş tedavileri yapılmaktadır. Diş beyazlatma tekniği dişlerin daha beyaz ve mükemmel görünmesini sağlamaktadır. Diş ve dişeti hastalıklarından kurtulmak için dişeti tedavileri uygulanmaktadır. Dolgu, diş estetiği, implant, zirkonyum ve porselen gibi daha pek çok hizmeti görmek mümkündür. Son yıllarda porselen ve zirkonyum gibi estetik amaçlı diş yaptırmak isteyenlerin sayısı hızla artmaktadır. Eskiden iğne ve ağrılı uygulamalar yerine artık lazer ve ağrısız işlemler yapılmaktadır. Diş eksikliği olan hastaların ağız yapısına göre ölçü alınıp protez diş hazırlanmaktadır.

 

 GÜZEL VE BAKIMLI DİŞLER

Diş ağrısı sorunu olan kişilerin diş bakımı yapılmadığında doktora başvurmaktadır. Ağız ve diş sağlığında son derece etkili sonuçlarda biride mersin diş hekimi tarafından tavsiye ettiği şekilde fırçalamak gerekmektedir. Uzman ekibi ve sağlık çalışanları ile tedavinin kalitesi ve kusursuz hizmetlerle etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Dişlerin çarpık görünümü için ortodonti tedavisi uygulanmaktadır. Diş uyumunu bir araya getirmek için ortodonti tedavisi uzun bir süreç gibi görünse de dişlere takılan teller sayesinde düzgün hale gelmektedir. Diş hekimliği konusunda uzman farklı branşlarla hizmet vermeye devam etmektedir. Ağız ve diş cerrahı başarılı tedavileri güvenilir ortamda yapılmaktadır. Her zaman kaliteli tedavi ve sağlık hizmetinde ilk sıralarda yer almaktadır.