Anasayfa » Bacak boyunu uzun göstermenin yolları
Moda

Bacak boyunu uzun göstermenin yolları

Giyim tarzınızla bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Siz de her kadın gibi bacaklarınızın uzun ve ince görünmesini istiyorsanız önerilerimize kulak verin! Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere bacak boyunu uzun göstermenin yollarını açıklıyoruz.

Kısa elbiseler
Bacaklarınızı ince ve uzun göstermek istiyorsanız, kısa elbiselerden faydalanabilirsiniz. Midi ve uzun elbiselere göre kısa elbiseler bacaklarınızı daha ince ve daha uzun gösterir. Havalar ısınmaya başlamışken kısa elbiselerinizi giymeyi unutmayın.

Yüksek Topuklar
Topuklu ayakkabıların bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterdiğini neredeyse her kadın bilir. Yüksek Topuklar üzerinde yürüdüğünüzde bacak kaslarınız daha çok çalışır ve bacaklarınız daha düzgün ve güzel görünür. Ayrıca, cilt tonunuza yakın renkte topuklu ayakkabılar bacağınızın nerede bittiğini belli etmediği için daha uzun görünmenizi sağlarlar. Bacaklarınızın daha uzun görünmesini istiyorsanız, düz ayakkabılardan, babetlerden ve bilekli ayakkabılardan uzak durmalısınız.

Kalem etekler
Kalem etekler, vücudu sararak sizi daha ince ve seksi gösterir. Üzerine giydiğiniz bluz veya gömleği eteğinizin içine sokarak giyin. Böylece, kalçanız daha yukarıda, bacaklarınız da olduğundan daha ince ve uzun görünür.

Yüksek bel pantolonlar
Yüksek bel pantolon, kalem etek gibi kalçaların daha yukarda ve bacaklarınızın da olduğundan uzun görünmesini sağlar. Topuklu ayakkabı giyemediğiniz zamanlarda, eteğinizi, pantolonunuzu veya şortunuzu yüksek bel tercih etmelisiniz. Geniş paçalı pantolonlar da sizi daha uzun gösterecektir. Yüksek bel kıyafetler dışında, baştan aşağı aynı renk giyinmek de bacakları uzun gösterir. Yalnızca bacakları uzun göstermekle kalmaz, sizi olduğunuzdan daha zayıf göstermeye de yardımcı olur.

Uzun ve dik çizgiler
Dik çizgiler, bacakları uzun göstermekte oldukça etkilidir. Göz yanılsamasına neden olan bu çizgiler, sizi hem daha zayıf hem de daha uzun gösterir.

Kısa şortlar
Yazın çok sık tercih edilen kısa şortlar, hem rahat olmanızı sağlar hem de bacaklarınızı uzun gösterir. Özellikle bronz teninize giydiğiniz kısa şort, bacaklarınızı uzun ve seksi gösterecektir. Beyaz tenliyseniz, şort giymeden önce bronzlaştırıcılardan faydalanabilirsiniz.