Anasayfa » Makyaj sanatçılarından 5 önemli tavsiye!
Güzellik Moda

Makyaj sanatçılarından 5 önemli tavsiye!

Makyaj yapmak bir sanattır. Makyaj sanatçılarının sihirli dokunuşlarıyla ortaya çıkan mükemmel makyajlar da kadınların tutkusu. Biz de sizlere, makyaj sanatçılarının tavsiyelerini aktarıyoruz. İşte makyajla ilgili bilmeniz gereken 5 şey…

Makyaj için ayna çok önemli!
Makyaj malzemelerinizin kalitesi ve güzelliği makyaja hazır olduğunuz anlamına gelmez. Mükemmel bir makyaj için, öncelikle doğru aynaya sahip olduğunuzdan emin olun. Çünkü, makyaj yaparken en önemli malzeme aynadır. Mutlaka taşınabilir, kenarlarında ışık bulunan, yuvarlak bir ayna edinmelisiniz. Doğru ayna sayesinde, makyajınızı daha rahat ve daha güzel yapacaksınız.

Önce göz makyajınızı yapın!
Göz makyajınızı ten makyajınızdan önce yapmalısınız. Çünkü, göz makyajını yaparken maskara yüzünüze dökülebilir veya far bulaşabilir. Ten makyajınızı önce yaparsanız, bulaşan farı ve maskarayı temizlemeye çalışırken fondöteni, pudrayı, kapatıcıyı silebilirsiniz. Tekrar eski haline getirmek için düzeltmeler yapmak da zamanınızı alır. Bunun yerine önce göz makyajınızı tamamlayın, ardından ten makyajına geçin.

Yorgunken fazla makyaj yapmayın!
Çoğu kadın, yorgun görünümünü saklamak için fondötene, kapatıcıya ve koyu renk rujlara başvurur. Ancak bu daha kötü bir görünüme yol açar. Böyle zamanlarda, fazla makyaj yapmak yerine BB kremleri, doğal tonda allıkları ve dudak parlatıcılarını tercih edin. Böylece, daha canlı ve taze görünebilirsiniz.

Makyaj fırçalarını temizlerken dikkat!
Cilt sağlığı için makyaj fırçalarını temizlemek çok önemlidir. Ancak, fırçalarınızı yıkarken sadece uçlarını yıkamaya dikkat etmelisiniz. Sapını da ıslatırsanız, sapıyla bağlantı noktasından su kaçar ve buradaki yapışkanı yumuşar. Bu da, kılların dökülmesine ve fırçanızın kopmasına neden olur.

‘Yokmuş gibi makyaj’ yapın!
Yokmuş gibi makyaj, son zamanlarda oldukça popüler. Birçok ünlü isim, artık abartılı makyajlar yerine ‘yokmuş gibi makyajı’ tercih ediyor. Ünlü güzellerin bu hallerini görünce tamamen makyajsız olduklarını düşünebilir ve nasıl böyle kusursuz göründüklerini merak edebilirsiniz. Hafif formüllü ürünler kullanarak siz de onlar gibi canlı ve doğal bir görünüme sahip olun.