Anasayfa » Cilde ve saça iyi gelen 5 doğal yağ
Güzellik Sağlık

Cilde ve saça iyi gelen 5 doğal yağ

Kullandığınız çoğu kozmetik ürünü, kimyasal maddeler içerir. Bu kimyasalları biraz olsun azaltmak ve doğanın gücünden faydalanmak için doğal yağları kullanabilirsiniz. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için, cilde ve saça iyi gelen 5 doğal yağı derledik. Doğal yağları, bakım rutininizin bir parçası haline getirerek, cildinizi ve saçlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağını, cildinizi nemlendirmek, yaraları iyileştirmek, çatlakları gidermek için vücudunuzun ve yüzünüzün her bölgesinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kırılan saçlarınızı onarmak, beslemek ve saçınıza parlaklık katmak için harika bir seçenektir.

Argan yağı
Argan yağının içeriğinde antioksidan bulunur. Bu sayede, cildinizi temizler, serbest radikallere ve mikroplara karşı korur. Cildinizin yıpranmasına engel olur. Argan yağı saç için de çok faydalıdır. Saça yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazandırır. Argan yağıyla saçlara şekil vermek de daha kolaydır.

Susam yağı
Susam yağı, cildi ölü hücrelerden ve yağdan temizler. Gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olur. İçerdiği antioksidanlar sayesinde, cildinizi toksinlerden arındırır. Antibakteriyel ve mantar önleyici özellikleri, kepek oluşumunu ve saç derisi enfeksiyonlarını engeller.

Gül yağı
Gül yağı, doğal bir makyaj temizleyicidir. Cildinizde biriken kir ve yağı temizler. Düzenli olarak uyguladığınızda, cildi güçlendirir ve sıkılaştırır. Yoğun nemlendirme özelliği sayesinde de cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Aynı zamanda, gül yağı saçı besler ve kepek problemini giderir. Şampuanınıza birkaç damla ilave ederek kullanabilirsiniz.

Üzüm çekirdeği yağı
Cilt sıkılaştırıcı özelliği olan üzüm çekirdeği yağını tonik olarak kullanabilirsiniz. Düzenli olarak masaj yaparak uyguladığınızda, göz ve dudak kenarlarında ince çizgilerin, boyun bölgesi kırışıklıklarının oluşmasını geciktirir. Saça uyguladığınızda ise nemi dengeler ve düzene sokar. Aynı zamanda, saç dökülmesini engeller.