Anasayfa » Doğal nemlendiricilerle cildinizi güzelleştirin!
Güzellik

Doğal nemlendiricilerle cildinizi güzelleştirin!

Günlük cilt bakım rutininin en önemli adımlarından biri nemlendirmedir. Peeling, maske gibi uygulamalardan sonra cildinizi nemlendirmek için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Sağlıklı ve yumuşak bir cilt için, yüzünüzü yıkamanız yeterli değildir. Cilt nemsiz kaldığı sürece bakımsız görünür. Bu nedenle, cilt bakım rutininizi uygularken nemlendirme adımını atlamamalısınız. Ancak, cildinize nem vermek için kimyasal içerikli ürünler kullanmak istemiyor olabilirsiniz. O halde sizlere sunduğumuz bu doğal nemlendiricilerden faydalanın!

Bal
Bal, cildi ölü derilerden arındırır ve hücreleri yenileme özelliğine sahiptir. Cildin canlanmasına yardımcı olur. Gece uyumadan önce yüzünüze bir miktar bal sürün ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Düzenli uyguladığınız takdirde, cildinizin daha yumuşak, canlı ve nemli olduğunu göreceksiniz.

Zeytinyağı
Zeytinyağı, yağ asitleri ve antioksidanlar bakımından zengindir. Bu sayede, cilde iyi gelir. Cilt nemlendirici özelliğinin yanı sıra yaşlanmayı geciktirir. Zeytinyağını ince bir tabaka halinde cildinize uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Düzenli uyguladığınızda kırışıklıklarınızın azaldığını göreceksiniz.

Badem yağı
Badem yağı, A ve B vitaminleri bakımından zengin olduğu için cildi derinlemesine nemlendiriyor. Daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Göz çevresindeki mor halkalardan şikayetçiyseniz, badem yağıyla bu halkalardan kurtulabilirsiniz.

Avokado
Avokado, içerisinde yer alan mineraller ve vitaminler sayesinde, cilde iyi gelir. Cildin nem dengesini sağlar, düzenli uyguladığınızda da ciltteki nemi korur. Avokadonun çekirdeğini çıkardıktan sonra iç tarafını da kaşık yardımıyla bir kaseye alın ve püre haline getirerek cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Siyah noktaları da azalttığını göreceksiniz.