Anasayfa » Cildiniz hissettiğiniz yaşta gözüksün
Sağlık

Cildiniz hissettiğiniz yaşta gözüksün

Kırışıklık sahibi olmak insanlar üzerinde oldukça olumsuz bir his yaratır. Yaşlanmanın en belirgin etkisi olarak bilinen kırışıklıklar genellikle insanın en çok göz önünde olan yüz ve el bölgesinde yoğunlaştığı için rahatsız edicidir. Her aynaya baktığınızda, kendinizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun görmekten sıkıldıysanız, modern tıbbın sunduğu çözümlerden faydalanmanız kaçınılmazdır.

Kırışıklık tedavisi denildiği zaman ilk akla gelenler arasında germe ameliyatı yer alır. Pek çok insan ameliyat olmakla ilgili soru işaretlerine sahiptir. Ameliyat gibi büyük bir olaya karar vermeden önce, daha genç bir görünüme sahip olmanın yaratacağı hissi deneyimlemek için bile alternatif kırışıklık tedavisi yöntemleri denenebilir.

Tek Çözümünüz Ameliyat Değil
Kırışıklık nasıl giderilir? sorusunun cevabının sadece ameliyat olduğu düşünülse de, cilt altı dolgu uygulamaları, son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen kırışıklık tedavisi yöntemleri arasında yer alır. Kırışıklık, cilt esnekliği, lekelenme gibi pek çok yaşlanma belirtisinden kurtulmak için cilt altı dolgu uygulamaları, sıklıkla tercih edilmektedir. 10-15 dakika gibi şaşırtacak derecede kısa sürelerde uygulanan; 12 aya kadar kalıcılığı olan cilt altı dolgu uygulamalarında tercih edilen dolgu maddeleri de her geçen gün yenilendiği için, elde edilen sonuçlar daha sağlıklı ve etkili olmaktadır.

Son dönemlerin en popüler dolgu malzemesi olan hyaluronik asit, sağladığı faydalar nedeni ile mutlaka denenmesi gereken bir kırışıklık tedavisi yönteminin ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Biyolojik çözünebilirliği olan ve biyolojik çözünebilirliği olmayan maddeler ile yapılan cilt altı dolgu uygulamalarında hyaluronik asit dolgusu ile yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Hyaluronik Asit Nedir?

Kendiniz için yeni bir görünüm hayal ediyorsanız cilt altı dolgu uygulamalarını incelemelisiniz. Bu incelemeyi yaparken hyaluronik asit ile sık sık karşılaşacaksınız. Peki her yerde karşınıza çıkan hyaluronik asit nedir? Hayvansal olmayan, biyolojik çözünebilir bir dolgu malzemesi olan hyaluronik asit ile çok daha gergin, canlı ve dolgun bir cilde sahip olmak mümkün. Etkisi kısa sürede ortaya çıkan dolgu malzemesi aslında insan hücre yapısında bulunan bir proteindir. Hafif kırışıklıklardan derin çizgilere kadar geniş bir alanda etkili olan hyaluronik asit faydaları ile de dikkatleri üzerine çeken ve son dönemlerde en çok kullanılan dolgu malzemesi olarak bilinir.

Uzun süreli kalıcılık sağlaması, biyolojik olarak insan vücuduna uygun olması, kolay uygulama ve uygulama sonrası yarattığı konfor, kolajen yapımını hızlandırarak cildin doğal olarak gençleşmesine yardımcı olması gibi unsurlar ise kırışıklık tedavisi olarak tercih edilen hyaluronik asit dolgusunun en çok bilinen faydalarıdır.

Hyaluronik Asit Nasıl Kullanılır?
Cilt altı dolgu uygulamalarının tamamında olduğu gibi bu uygulamada da öncelikli olarak uzman hekim muayenesi yapılır. Dolgu ihtiyacı olan bölgeler detaylı bir şekilde belirlendikten sonra kişinin de isteğine bağlı olarak lokal anestezi uygulanır. Hyaluronik asit dolgusu uygulaması oldukça kolay olduğu için lokal anestezik kremler de uygulama öncesinde rahatlıkla tercih edilebilir. Yaklaşık olarak 15 dakika süren uygulama sonrasında kısa süreli ödem oluşumu ve kızarıklık meydana gelse de, bu oluşumlar ilk 1 saat içerisinde tamamen yok olur. Uygulama sonrasında nekahat dönemi oldukça konforludur. Bu etkileyici kırışıklık tedavisi sonrasında sadece ilk 6 saat çok sert besinler tüketmemek, rahatsız edici mimiklerden kaçınmak ve ağır darbelere karşı uygulama bölgesini korumak yeterlidir.

Dolgunun %100 etkisi 2 gün içerisinde kendisini gösterir ve tamamen doğal bir görünüm ortaya çıkar. Aşırı sıcak ve soğuktan korunmak, güneşten kaçınmak, sauna gibi alanlarda bulunmamak ve yüzmemek dolgu tamamen şeklini alıncaya kadar dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Uygulama sonrasında hemen eve gidebilmenin ve normal yaşama dönebilmenin tadını çıkarabileceğiniz estetik uygulamalardan birisidir.

Siz de Küçük Bir Dokunuş ile kendinize hissettiğiniz yaşı hediye etmek için ihtiyacınız olanları keşfederek hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.