Anasayfa » Genital bölge kararmaları nasıl tedavi edilir?
Güzellik

Genital bölge kararmaları nasıl tedavi edilir?

Tüm kadınlarda ileri yaş, hormonal bozukluklar, menopoz, gebelik süreci, genital bölgeye epilasyon işlemleri, hızlı kilo alıp verme, kalıtsal durumlar gibi birçok fiziksel, kalıtsal, hormonal ve fizyolojik nedenlere bağlı bölgesel kararmalar görülebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Bülent Arıcı, kadınlarda görülen genital bölge kararmaları hakkında bilgi verdi.
Genital, vajinal bölgenin kararması, kadınlarda dış genital bölgesini beğenmeme ve özgüven kayıplarına yol açmaktadır. Bu da ilerleyen zaman ile birlikte seksüel aktivitelerde bozulmaya ve ilişkilerde problemlere neden olabilmektedir.

Tedavisinde; lazer uygulamaları ve mezoterapi başarılı sonuçlar vermektedir. İki uygulamada poliklinik şartlarında yapılabilmektedir.

Toplamda 10 dakika süren basit uygulamalardır. İşlem öncesi lokal anestezik kremler kullanılarak ağrı hissedilmeyecek seviyeye indirilir.

İşlem sonrasında hasta günlük sosyal hayatına rahatlıkla dönebilmektedir. Her iki uygulama da iki ay aralıklarla toplam 2 seans olarak uygulanmaktadır. İki tedavi yönteminin de başarı sonuçları birbirine yakındır.