Anasayfa » Pratik tarif: Ev yapımı sivilce tedavisi
Güzellik

Pratik tarif: Ev yapımı sivilce tedavisi

Bazen cildinizi temiz tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapsanız bile sivilce kaçınılmazdır. Bu ev yapımı sivilce tedavisi ani gelişen sivilceler üzerinde hızlıca çalışarak size yardım edecek! İşte birkaç malzemeyle hazırlayabileceğiniz ev yapımı sivilce tedavisi…

Tarifte kullanılacak jojoba yağı, aşırı yağ üretimiyle savaşmasıyla bilinir. Jojoba yağı, diğer yağlardan daha hafiftir. Üstelik, kendi vücudumuzun yağını çok iyi taklit eder ve kolayca cildimize nüfuz eder.
Tarifte kullanılacak diğer bileşenler ise sarımsak ve çay ağacı yağıdır. Sarımsak hem antibakteriyel hem de antienflamatuardır. Çay ağacı yağı ise antiseptik özelliklerler taşır, antibakteriyeldir. Çay ağacı yağı ciltte oluşan kızarıklığı ve iltihabı azaltır.

Malzemeler
½ diş taze sarımsak (ince şekilde ezilmiş)
½ çay kaşığı jojoba yağı
1-2 damla çay ağacı yağı

Yarım diş sarımsak alın ve ince ince doğrayın. Sarımsağa ½ çay kaşığı jojoba yağı ekleyin. Daha sonra karışıma 1-2 damla çay ağacı yağı ekleyin ve karıştırın.
Karışımı cildinize bölgesel olarak uygulayın. Bir kulak çubuğu yardımıyla karışımı sivilcenin üzerine sürün. Spot tedavisini gece boyunca cildinizde bırakın ve sabah yıkayın.
Karışım buzdolabında birkaç gün saklanabilir. Ancak yine de en etkili sonuçları almak için taze şekilde hazırlamayı deneyin.