Anasayfa » Koreli kadınların genç kalmak için nesillerdir uyguladığı 10 güzellik sırrı
Güzellik

Koreli kadınların genç kalmak için nesillerdir uyguladığı 10 güzellik sırrı

Koreli kadınların hangi yaşta olurlarsa olsun parlayan, genç ve taze ciltlerinin sırrı, tüm dünyadaki kadınları büyülüyor. Farklı güzellik ürünleriyle adından söz ettiren Kore’nin güzellik sırlarından bazıları ise hâlâ bilinmiyor. İşte Koreli kadınların kusursuz, temiz ve pürüzsüz cildinin ardındaki güzellik tüyoları…

1. Pirinç maskesine başvuruyorlar
Beyaz ve pürüzsüz bir ten, Koreli kadınlar için üst sınıfa ait olmanın bir işaretidir çünkü alt sınıflardan olanlar kavurucu güneşin altında çalışmak zorunda kaldıkları için ciltleri koyu renkteydi.
Belki de bu yüzden Kore’de sadece yüze değil, tüm vücuda uygulanan bir pirinç ve yağ maskesi icat ettiler.

2. Ağız germe egzersizleri yapıyorlar
Koreli kadınlar kırışıklıklardan kurtulmanın, kan dolaşımını iyileştirmenin ve hatta cilt tonunu aydınlatmanın çok özgün bir yolu olduğunu keşfetti. Günde birkaç kez “AEIOU” derseniz bu 3 sorun kısa sürede çözülebilir.

3. Misel suyu yerine hidrofilik yağ kullanıyorlar
Temizleme yağlarının yardımıyla misel suyunun bile temizleyemediği kirleri temizleyebilirsiniz. Ancak istenen sonucu elde etmek için uymanız gereken bir kural vardır: Bu yağı haftada 2-3 kez kullanmalısınız.

4. Güzellik ürünlerini kullanmadan önce buzdolabına koyuyorlar
Kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, yüzü daha gergin gösterebilmek için Koreli kadınlar kullandıkları maskeleri ve kremleri bir süre buzdolabında bekletirler. Daha sonra buzdolabından çıkardıkları ürünleri nazikçe ciltlerine hafifçe kompres yaparak uygularlar.

5. Pirinç suyuyla yüzlerini yıkıyorlar
Koreli kadınlar, pirinci haşladıktan sonra kalan suyu kozmetik amaçlı kullanmanın bir yolunu buldular. Pirinç suyunun gençleştirdiğine ve cildi zararlı güneş ışınlarından koruduğunu da söylüyorlar.

6. Salyangoz salgısı içeren güzellik ürünleri kullanıyorlar
Salyangoz salgısı Koreli kadınlar için önemli bir gençlik koruma formülüdür. Cildi iyileştirir, pigmentasyonla savaşır ve kolajen seviyelerini artırır. Bu ürünler iyi bir nemlendirici ve onarıcı özelliklere sahip oldukları için Kore dışında pek çok ülkede rağbet görüyorlar.

7. Fondötenlerine yağ ekliyorlar
Koreli kadınlar da kuru cilt sorununa çözüm buldu. Pahalı profesyonel ürünlere para harcamak yerine fondötenlerine en sevdikleri yüz yağı veya serumundan bir damla eklemeleri yeterlidir.

8. Her zaman yanlarında güneş kremi ve bir şişe termal su taşıyorlar
Herhangi bir Koreli kadının çantasındaki en önemli eşya güneş kremidir. Bunun yanına bir de termal su eklenir. Güneş kremi cildin lekesiz kalmasına yardımcı olur, termal su ise cildi nemlendirir ve makyajın taze kalmasına katkı sunar.

9. Her gün yüz masajı yapıyorlar
Masaj, cildi daha uzun süre genç tutmak için önemli bir araçtır. Bunun en basit yollarından biri de sıcak suya batırılmış bir bez ile yüze dairesel hareketler yapmaktır. Böylelikle cildin elastikiyetini yaşlılığa kadar koruma altına alırlar.

10- 4-2-4 sistemini uyguluyorlar
Asyalı kadınların onları gerçek güzelliğe kavuşturan kolay bir tüyosu var. Kadınlar günlük yüz temizleme prosedürleri 4-2-4 sistemine göre yapıyorlar. Öncelikle 4 dakika boyunca yağ bazlı bir temizleyici ile cildine masaj yapıyorlar.
Cildi arındırdıktan sonra 2 dakika boyunca bir temizleme köpüğü ile kalıntıları ve fazlalıkları temizlemek için masaj yaparak temizliyorlar.
Daha sonra 4 dakika boyunca cildini su ile yıkıyorlar. Bunun 2 dakikasını ılık suyla, 2 dakikasını da da soğuk suyla yapıyorlar. İşlem toplam 10 dakika sürüyor.