Anasayfa » Göz altı morluklarına evde çözüm önerileri
Güzellik

Göz altı morluklarına evde çözüm önerileri

Göz altı morlukları ve torbaları birçok kadının ortak problemidir. Yoğun tempo, yorucu ve stresli günler, göz altlarında kötü bir görünüme yol açar. Peki, göz altı morlukları nasıl geçer? En yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, göz altı morluklarını geçiren 4 doğal tarif sunuyoruz.

Daha aydınlık göz altlarıyla harika bir görünüme kavuşmak için doğal önerilerimizi hemen okumaya başlayın.

Göz altı morlukları için çay kürü

Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk, şişlikleri ve morarmaları gideriyor.

Örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Daha sonra süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip, yıkayın.

Göz altı maskesi

Malzemeler; 1/2 kivi, 1 çay kaşığı buğday yağı, 1 çay kaşığı bal

Kiviyi çok küçük şekilde rendeledikten sonra buğday yağı ve balı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı gözaltınızda 15-20 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

Kırışıklık açma özelliği olan buğday yağı, bal ve kivinin birleşimiyle oluştuğu bu karışımı haftada bir gün gece yatmadan önce uygulayın. Dört hafta sonra gözle görülür harika sonuçlar elde edeceksiniz.

Göz altı torbaları için

2 çay fincanı kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyip 15 dakika bekletin. Süzüp buzdolabında soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. 10 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın.

Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.

Göz altı morlukları için 

Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın.

Ayrıca muhakkak 25 yaşından itibaren göz çevresi için krem kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra her zaman tercihimiz olan doğal bakım önerimiz ise göz çevresi için avokado ve buğday yağıdır. Bu karışımı dıştan içe doğru hareketlerle ve çok nazik bir şekilde göz çevresine sürmelisiniz. Onun dışında yoğurdun suyunu düzenli olarak sürmek, elma kabuğu koymakta faydalıdır.

Göz altı morlukları için evde çözüm önerilerini öğrendiniz. Evde cilt bakımı hakkında diğer yazılarımız: