Anasayfa » Zeytinyağı ve şeker ile peeling yapın!
Güzellik

Zeytinyağı ve şeker ile peeling yapın!

Ciltteki ölü hücrelerden kurtulmak ve genç bir cilde sahip olmak için düzenli olarak peeling yapmak çok önemlidir. Üstelik, evde doğal malzemelerle kendi peelinginizi hazırlamak da oldukça kolay. En yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, zeytinyağı ve şeker peelingi tarifi sunuyoruz. Bu tarifi düzenli olarak uyguladığınızda, cildinizin yumuşacık ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Şeker ile peelingin faydaları nelerdir?

Peeling düzenli olarak haftada en az 1 kere uygulandığında ciltteki gözeneklerin arınmasına yardımcı olur.

Şeker ile hazırladığınız doğal peeling ise, yeni cilt hücrelerinin üretimini artırır ve ölü hücreleri cildinizden daha çabuk atar. Şeker peelingi sayesinde, cildiniz parlar ve pürüzsüzleşir. Cildin yanı sıra, dudağınıza, dirseklerinize ve topuklarınıza da uygulayabilirsiniz.

Şeker peelingini hazırlarken içinde kullanacağınız malzemelere göre antioksidan etki de yaratabilirsiniz. Böylece, cildiniz daha genç bir görünüme kavuşur.

Zeytinyağı ve şeker peelingi tarifi

Malzemeler,

  • 1,5 yemek kaşığı esmer şeker
  • 2-3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

Zeytinyağı ve esmer şekeri karıştırın. Temiz cilde, parmak uçlarınızla çok bastırmadan dairesel hareketlerle uygulayın. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Cildiniz çok kuruysa kuruladıktan sonra nemlendirici kullanabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz, peelingin içerisinde bulunan zeytinyağı yeterli olacaktır. Bu karışımı, göz çevresi dışında vücudunuzun diğer bölgeleri için de kullanabilirsiniz.

Cildinizde açık yara veya iltihaplı sivilce varsa, zeytinyağı ve şeker peelingini uygulamaktan kaçınmalısınız. Çünkü, tahrişe ve daha ciddi cilt problemlerine yol açabilir.