Anasayfa » Güzelliğin Sırları
Güzellik

Güzelliğin Sırları

Bahar detoksu yapın
Daha önce hiç zayıf bir sindirimin soluk ve sarımsı bir cilde neden olabildiğini fark ettiniz mi? Çin tıbbında, bahar mevsimi karaciğere özel ilgi gösterme mevsimidir, çünkü genellikle sindirim problemlerini ilk ele veren organdır. Lefébure, uyku ve stres düzeyine dikkat gösterirken endüstriyel ürünler, hayvansal yağlar, salamura et, alkol ve şekerli hamur işlerini bırakmamızı öneriyor. “Bahar döneminde, haftanın bir günü yalnızca sebze suyu veya ev yapımı bulyon tüketiyorum” diyor. “Ayrıca yağ, alkol ve kafeini en az üç hafta süreyle ortadan kaldırırken bir yandan da karaciğer fonksiyonlarıma enerji vermek için limonlu leziz yeşil sebzeler yiyorum” diye ekliyor. Besin maddeleriyle dolu, taze, yerel sebze ve meyveleri bulabilmek için mevsimine göre beslenin.

Aşağı bakan köpekte uzmanlaşın
Aşağı bakan köpek hareketi tüm vücuda faydalıdır. Ancak özellikle kan dolaşımını arttırdığı için göz çevresindeki bölge ve cilt için ekstra yararlıdır.

Doğru saç rengini bulun
Lefébure, çok koyu ya da tek renk tonlardan kaçınmayı tavsiye ediyor. Onun yerine hafif ışık içeren yoğun ve parlak renkleri seçin. Gökkuşağından ve renkli saç boyalarından uzak durun. Nadiren güzel görünür!

İyi bir ürün kullanın
Lefébure’ün kahraman ürünlerinden bir tanesi, modanın saçlarına yıllarca bakım yapan Parisli saç stilisti Christophe Robin’den Intense Regenerating Balm with Prickly Pear Seed Oil.

Doğal malzemelerle saç bakımı yapın
Çekici saçlarının sırrı ne? Lefébure’ün muz ve bal maskesi. Bir muzu, üç çorba kaşığı balı ve birkaç damla tatlı badem yağını birlikte ezin. Tek ihtiyacınız olan bu! Saça uygulayın ve yaklaşık 30 dakika bekleyin, sonra normal şampuanınızla yıkayın.