Anasayfa » Gevşemek için zaman ayırın
Güzellik

Gevşemek için zaman ayırın

Makyaj, genç görünümü korumanın tek yolu değil. Lefébure, nasıl bedenimizi sağlıklı tutmak için hareket ediyorsak aynısını yüzümüze de uygulayabileceğimizi düşünüyor. Ağız bölgenizi sıkı ve şekilli tutmak için bu ufak jimnastik egzersizlerinden daha etkili bir şey yok. Her sabah, ister yorganın altında, ister banyo aynasının önünde “Ahhh” ve “Eeee” sesleri çıkarın sonra ise büyük bir gülümsemeyle bitirin. Güne enerjik bir nota ile başlamak istiyorsanız, bu rutini hiçbir şey geçemez.

Çeşitli stresler ya da gerginlikler, yorgun ve soluk görünmemize yol açar. Ayurvedik uygulamalardan esinlenen Lefébure, özellikle sonbaharda, gevşemek için mutlaka zaman ayırıyor. Bir sandalyeye oturun. Yumruklarınız kapalı halde kollarınızı gökyüzüne doğru kaldırın, burundan nefes alın ve üst bedeninizi kasın. Hızlı bir hareketle kendinizi bırakın. Sanki parmaklarınız aşağı düşüyormuş gibi ellerinizi yere doğru açarak, ağızdan yüksek sesle nefes verin ve vücudunuzu tamamen rahatlatın. Enerji dolduğunuzu hissetmek için 10 kez tekrarlayın.

Evde veya güzellik salonunda bakıma sokuyor olmanız fark etmez, tırnaklarınızı kısa tutmalısınız. Lefebure’e göre çok uzun tırnaklar, yaşınıza birkaç yıl katıyor. Günlük hayatın normal gereksinmeleri de hesaba katıldığında, bu kısa görünüşün daha çağdaş, pratik ve sağlıklı olduğunu düşünüyor.