Anasayfa » Şekil almayan saçlar için öneriler
Güzellik

Şekil almayan saçlar için öneriler

Şekil almayan saçlar, kimi zaman kadınlar için bir kabusa dönüşür. Sabahları hazırlanırken saçlarınıza bir türlü şekil veremiyorsunuz ve bu sizi çileden çıkarıyor, öyle mi? O halde sizlere sunduğumuz etkili önerilere kulak verin! Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, şekil almayan saçlar için öneriler sunuyoruz.

Kirli ve yağlı saçlar
Saçlarınız çok çabuk yağlanıyorsa ve her gün duş almaya vaktiniz yoksa, kuru şampuanlardan yararlanabilirsiniz. Kuru şampuanı saç diplerinize sıkın ve saçlarınızı tarayın. Böylece, bu saçla bir süre daha idare edebilirsiniz.

İnce telli ve sönük saçlar
Saçlarınız sönük ve cansız duruyorsa, ufak değişikliklerle hacim kazandırabilirsiniz. Saçınızı her zaman ayırdığınız yerden ayırmak yerine, tam tersini deneyin. Biraz daha hacim için saç spreyi sıktıktan sonra fön makinesiyle biraz ısı verebilirsiniz. Spreyli görünümü azaltmak için de tarakla ya da elinizle saçlarınızı hareketlendirin.

Dağınık saçlar
Dağınık saçlarınızdan sıkıldıysanız ve derli toplu bir görünüm istiyorsanız, saç aksesuarları yardımınıza koşacaktır. Şık ve kullanışlı tokalarla saçlarınızı stilinize uydurabilir, düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dibi gelen saçlar
Saçınızın dip boyası geldi ancak boyaya zamanınız yok. O halde, saç diplerinizi geri plana atacak yöntemler deneyin. Ortadan ayrılan, sönük ve düz saçlar saç diplerini daha çok belli eder. Dalgalı ve hacimli saçlar ise, saç diplerinin belirginliğini azaltır. Bunun için, maşa veya fönden faydalanabilirsiniz.

Elektriklenen ve kabaran saçlar
Saçınızın kabarmasını ve elektriklenmesini önlemek için saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Banyoda veya banyo sonrası uyguladığınız saç kremi veya saç yağı saçınızın kabarmasını ve elektriklenmesini önleyecektir. Sabahları elektrikli saçlarla uyanıyorsanız, saç fırçanıza biraz sprey sıkarak tarayabilirsiniz.

Kaküllü saçlar
Kaküllü saçlar son zamanlarda oldukça popüler. Ancak yüzün odak noktasında olduğu için en ufak bir şekil bozukluğu can sıkıcı olabiliyor. Kakülünüze şekil vermekte zorlanıyorsanız, toplamayı deneyin. Yeterince uzun kakülleriniz varsa arkaya doğru yatırın ve diğer saçlarla birlikte örün. İsterseniz yana doğru alıp minik tokalarla tutturabilirsiniz.

Kıvırcık saçlar
Kıvırcık ve gür saçlar çoğu kadının hayalidir. Ancak şekil verme konusunda kıvırcık saçlara sahip kadınlar çok zorlanır. Kıvırcık saçlar için en basit ve etkili yöntem, dağınık topuzdur. Tepeden sağlam ama hafif bir topuz yapın. Yüzünüze düşen tutamlardan rahatsız olursanız minik tokalarla tutturabilirsiniz.