Anasayfa » Kendin yap: Kırışıklıkları yok eden maske tarifi
Güzellik

Kendin yap: Kırışıklıkları yok eden maske tarifi

Salatalıkları yiyecek olarak tüketmeyi çok sevsek de, kabak ailesinin bu üyesinin; doğanın bilinen en iyi anti-inflamatuar botaniklerinden biri olduğunu da unutmamakta fayda var! Bu ev yapımı salatalık yüz maskesi tarifiyle, salatalığın iyileştirici gücünden faydalanın. İşte detaylar…

Salatalık, hücrelerinizi sıkılaştırmaya ve yenilemeye yardımcı olan amino asitler ve mineraller içerir. Ayrıca antibakteriyeldir, şişliği giderir ve cilt üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.
Cilt bakım rutininize salatalık ekleyerek onun iyileştirici gücünden yararlanabilirsiniz. Akneden güneş yanığına kadar, hemen hemen her cilt tipi veya rahatsızlığı için salatalık kullanabilirsiniz.

Malzemeler
1/4 olgun muz
1/4 salatalık(soyulmuş)
1 yemek kaşığı bal

Malzemeleri pürüzsüz olana kadar bir karıştırıcıda püre haline getirin. 30 dakika kadar buzdolabında bekletin. Bu nemlendirici göz maskesi, kaz ayağı görünümünü en aza indirmek için ince çizgileri hızla doldurur. Bal, salatalıktaki nemi cilt yüzeyinin altındaki hücrelere çekerken muz, hücrelerin nemi muhafaza etmesine yardımcı olan potasyum açısından zengindir.
Karışım soğuduktan sonra temiz ellerinizle göz altlarına uygulayın ve 15 dakika bekletin, ardından durulayın.