Anasayfa » Kışın Tatil İçin Gidilebilecek Yerler
Yaşam

Kışın Tatil İçin Gidilebilecek Yerler

Kışın tatil için gidilebilecek bir yer yok demeyin cennet vatanımızda dört mevsim gidip dinlenebileceğiniz eğlenirken keşfedebileceğiniz güzelliklerle dolu. Keşfetmenin büyüsünü soğuk ve kar ile birleştireceğiniz kış ayı zor bir mevsim olsada kendine has güzelliklerle tatil yapabilmenizin sevdiklerinizle zaman geçirmenin fırsatını sizlere sunuyor.

Kışın Tatil İçin Gidilebilecek Yerler
Büyük şehirlerde kar görmek imkansız olduğundan beri kar topu oynamayı kardan adam yapmayı özler olduk. Kışın ve karın tadını aileniz, çocuklarınız ve sevdiklerinizle doyasıya çıkarabileceğiniz ister kayak, ister doğa yürüyüşü yapabileceğiniz doğal güzellikleri tarihi yerleri keşfedip kar topu kardan adam yapacağınız bir kış olmasını istiyorsanız yarı yıl tatili için şimdiden plan yapmaya başlamalısınız. Erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak için şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın. Kış ve kar tatili rotanızı çevirebileceğiniz yerleri sizler için derledik işte onlardan bir kaçı..

Kapodokya-Ürgüp-Göreme/Nevşehir
Dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz eşşiz peri bacaları milyonlarca yıl önce volkandan püsküren lavlarla oluşmuştur. Güzel atlar diyarı olarakta bilinen Kapadokya, şarap mahsenleri, Türk geceleri ile keyifli vakit geçirip gün doğumu yada gün batımında eşsiz manzaraları ile sizi büyüleyecek güzellikleri içinde barındıran harikalar diyarımızı hepinizin görmesi dileğiyle.

Uludağ/Bursa
Tarihi güzellikleri ile geçmişi bize yaşatan manevi yönünden bir çok dini ve tarihi unsuru barındıran Bursa ilimiz kışında Uludağ kayak merkezi ile revaçtadır. Kalabalığından şikayet eden olduğu kadar cıvıl cıvıl kalabalığı sevenlerde vardır. Kaçamak bir hafta sonu için kayak severlerin en yakın tercihi Uludağ’a teleferikle çıkmanın tertemiz havasının karlarla bezenmiş çam ağaçlarının karda mangalın keyfine varmak Winterfast ve onlarca etkinlikte doyasıya eğlenmek için haydi Uludağ’a!

Abant/Bolu
Kartpostallık görüntüleri ile abant gölü sakinlik arayanların tercihi. Kafa dinlemek, fotoğraf çekmek, kalabalıklardan uzaklaşmak huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihi. Dört mevsim güzellikleri ile gözdolduran abant gölü çam ağaçları arasında iç huzuru arayanların mekanı.

Yedigöller/Bolu
Doğayla iç içe, huzurlu, kalabalıklardan uzak bir tatil geçirmek isteyenler ormanlarla süslenmiş göllerin keyfini sürebilir. Doğa yürüyüşü severler bol oksijenli bir gün için rotasınızı Bolu’ya çevirebilirsiniz. Ağaçlarla bezenmiş birbirinden güzel 7 gölün keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kartepe/Kocaeli
Kayak severlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelen Kartepe, İstanbul’a yakınlığı ile de ulaşım kolay olmasından hafta sonunu değerlendirmek isteyenlerin cazibe merkezi. 12 adet kayak pisti ile kayak severlerin ve sporcuların gözdesi olan kartepe sakin olması ile de çok tercih ediliyor. Yarıyıl tatilinde de çocuklarınızla karın keyfini doyasıya çıkarmak için tercih edebilirsiniz.

Palandöken/Erzurum
Soğuğu iliklerinize kadar hissedeceğiniz eksi bilmem kaçlarda 3.184 rakımda Erzurum’a tatile davetlisiniz. Merkezi 20 dk uzaklıktaki palandöken kayak merkezi kış sporları ile ilgilenenlerin gözde yeridir. Yılın yarısı kar bulunan Erzurum’a gelipte cağ kebabından yemeğeden dönmeyin.

Ve en önemlisi tatilin sonradan sizin için çileye dönüşmemesi için kar ve soğuğa uygun kıyafetler tercih etmeniz. Dağa ve doğa yürüyüşlerine çıkarken tipiye ve fırtınaya yakalanmamak için hava durumuna bakıp öyle yola çıkmanız, gittiğiniz yerde vahşi hayvan, kaybolma tehlikesine karşın otellerden ve gruplardan çok uzaklaşmamanızı öneririz.