Anasayfa » Organik, sağlıklı ve lezzetli
Beslenme

Organik, sağlıklı ve lezzetli

Farklı bir iş kolundayken, firmasındaki hisselerini devrederek kalbinin olduğu mesleğe, yani temiz gıdaya yönelen Burak İnal’ın markası Güzel Ada Gıda’nın tamamı Türk sermayesiyle 2012 yılında kurulmuş. Bir girişimcilik hikâyesi olan marka, bugün pek çok yerde hazır aldığımız yeni nesil çikolata barlarına ve besin değeri yüksek ekmeklere katkı maddesi sağladığı gibi, ulusal marketler ve organik marketlerde kolaylıkla bulunabiliyor. Markanın bugünki başarı sırrının sadece kendisi ve ailesinin gönül rahatlığıyla tüketebileceği ürünleri satmak olduğunu söyleyen firma yöneticisinin bir diğer olmazsa olmazı ise, bir ürün eğer Türkiye’de hakkıyla yetişiyorsa o ürünü ithal etmemek. Eşi ve kızı ile birlikte devamlı yeni tariler üreterek, bunları sosyal medyada takipçileriyle paylaşan firma yöneticisi, bunu bir iş yükü olarak değil; paylaşmanın verdiği mutluluk ile tanımlıyor. Yaptıkları tarileri guzel_gida Instagram hesabından paylaşıyorlar. Marka, ürünlerini devamlı analizlere sokup, kalite kontrolünü sürekli olarak iyileştiriyor.

Firma yöneticisi, gün geçtikçe her insanın beslenmesine eklenen organik sektörü için “Organik ürünlere gün geçtikçe daha değer veriliyor. Bunun nedeni ise güven çünkü organik sertifikası olan bir ürün, en az iki defa daha kontrolden geçmiş olarak soframıza geliyor” diyor.

Markanın ürünlerinin tamamı glutensiz ve vegan tüketimlere uygun iken, bir çoğunun da organik sertifikası bulunuyor.

Hindistan cevizi ürünlerinin tamamında sadece organik sertifikalı çalışan firma, bu sertifikanın özellikle hindistan cevizi ürünlerinde çok ama çok önemli olduğunu iletiyor. Sanıldığının aksine verimi arttırmak için hindistan cevizi ürünlerinde çok yüksek oranlarda ilaç ve gen müdahalesi yapıldığını vurgulayan firma, ürünleriyle gurur duyuyor. Firmanı bir diğer gurur duyduğu nokta ise dünyanın en mucizevi yağlarından biri olan ve onlarca farklı kullanım alanı olan organik hindistan cevizi yağlarının içerisindeki %49 Laurik asit ile hem piyasada hem de yakın coğrafyadaki en kaliteli ürün olması. Ürünlerin hiçbirinde şeker ilavesi kullanılmayan ve gıdanın özüne zarar vermeden işlemlerden geçirildiğini söyleyen firma yöneticisi, aynı zamanda yağı alınmamış hindistan cevizi rendesinin de çok beğenildiğini ekliyor.