Anasayfa » Pişmiş Elma Kabızlığa İyi Geliyor
Güzellik

Pişmiş Elma Kabızlığa İyi Geliyor

Elmanın cildi gençleştirdiği ortaya çıktı. Düzenli elma yemek gençleştiriyor. Her gün bir elmayı kabuğu ile tükettiğinizde insan vücudundaki bir çok hastalığa iyi gelmesinin yanı sıra, cilt yaşlanmasını da geciktiriyor.

Elma içerdiği organik asitler, soda ve fosfor ile beyin, karaciğer ve mideye son derece olumlu etkileri olan, antioksidan içermesi nedeniyle kalp sağlığı açısından da yararlı olmasının yanı sıra, cilt yaşlanmasını da geciktirmektedir.

İçeriğinde, yüzde 85 su, yüzde 12 şeker, organik asitler, soda, fosfor, vitamin A, B1, B2, B5, C, E ve PP bulunan elmanın kas ve sinir sistemi için gerekli bir meyve olduğunu, bedeni ve zihni yorgunluklarda yatıştırıcı etkiye sahip olan elmanın yatmadan önce yenildiği taktirde rahat bir uyku sağlanabilir.

Böbrekleri çalıştıran elmanın idrar söktürücü özelliği ile vücuttaki ürik asidin dışarı atılmasını hızlandırıyor. Pişmiş elmanın kabızlığa etkili olduğu bilinen bir gerçektir. Elma kürüyle de gut, böbrek, mesane hastalıklarıyla hemoroide karşı son derece iyi sonuçlar alınmıştır. Taze rendelenmiş bir adet elmanın yemekten önce tüketilmesi, sindirim yetersizliğine son derece iyi gelmektedir.

Günlük 2 adet elma tüketiminin 2 ayda yüzde 10 oranında kolesterol düşmesine yardımcı oluyor.

Sigara içenlerde nefes alma kapasitesinde artış sağlıyor.