Anasayfa » Sıkı Kalçalar İçin Yapmanız Gerekenler
Güzellik

Sıkı Kalçalar İçin Yapmanız Gerekenler

Yaz gelmeden, incecik kumaşlara hazırlayın kendinizi! İşe kalçalardan başlayın; çünkü kendini en çok bırakan, aynı zamanda da en kolay sıkılaşan bölge kalçalarınız!

Evet, istemez misiniz? Tabii ki bütün kadınlar sıkı ve diri kalçaları olsun ister ama zaman ve kaslardaki güçsüzlük, poponuzun sarkmasına ya da gevşemesine sebep olur.

Vücudumuzdaki en güçlü kaslar aslında kalçalardakilerdir; ama çalışmayan kaş atrofiye olur (soner). Bu da, pantolonlar üzerinizdeyken dahi belli olur bir kadının vücudundaki en önemli ey, hiçbir yerinin sarkmaması olmasıdır. Ben bir estetik kliniği sahibi olarak bunu canı gönülden söylüyorum. Önemli olan taşıdığınız kilonun, vücudunuzda herhangi bir deformasyona neden olmaması (Soyunduğunuz zaman dahi orantılı ve diri görünmesi önemlidir.).

Kalçaların bakımı ve sıkı görünmesi, gençliğin ve güzelliğin en önemli belirtileri arasında gelir. Sıkı ve gergin kalçalara sahip olmanın sırrı ise sağlıklı beslenme, hareket ve egzersizlerde sakl.

Küçük, dar ve sıkı kalçalar…
Kadın vücudunun en çok ilgi çeken bölgelerinden olan kalçaların biçimli olması aslında bir hayal değil. Biraz özen, bakım ve egzersiz kalçalarınızın forma girmesinde ve seksi bir görünüm almasında son derece etkili olabiliyor. Vücudumuzun en büyük kaşını içeren kalçamız, aynı zamanda kendini köy vermeye en meyıllı bölgemiz; çünkü bu bölgede yağ dokusu daha fazla, kan dolaşımı daha yavaş, kaslar da daha yumuşak ve gevşemeye müsait! Güzel haberimiz ise, vücudumuzdaki pek çok diğer kasa oranla kalçalarımızı çalıştırıp, geliştirmemiz çok daha kolay!

İlk kural: Bol bol şu içmek!
Suyun yararları saymakla bitmiyor. Cilt üzerinde olumlu etkileri olan suyu asla ihmal etmeyin. Günde 13 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

İkinci kural: Egzersiz!
Sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak için bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırmanız gerek. Bunun için en ideal hareket şudur: Yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın.

Daha çok hareket edin!
Özellikle masa başında oturarak iş yapan kadınların büyük bölümünde alınan kilolar kalça bölgesine gidiyor ve zamanla dolgun kalçalar ortaya çıkıyor. Bu nedenle gün boyu hareketsiz kalmayın. Ofisiniz üst katlarda ise asansör yerine merdivenleri kullanın. Yürüyebileceğiniz mesafeler için arabanıza ya da toplu taşıma araçlarına binmeyin.

Ara sıra masaj yapın!
Masaj kalçalar için de çok yararlı. Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyun basıncı kalçalarınızın sıkılaşması için ideal. Banyoda kese yapmak da bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırak vücutta biriken toksin ve yağların atılmasını hızlandırır.

Beslenmeye dikkat!
Ne kadar yağlı, tuzlu gıdalar tüketirseniz, kalçalarınızda o kadar yağlanma olacaktır. Bunun sonucunda da gevşek ve sarkık bir doku ile sağlıksız görünümlü kalçalara sahip olursunuz. Bu gibi istenmeyen durumları önlemek için, tuzu mümkün olduğunca azaltın. Yağlı gıdalardan, kızartmalardan uzak durmaya çalışın.

Profesyonel Yardım!
“Bütün bunları yapamıyorum, benim motive olmam lazım.” Diyorsanız, kalça kaslarınızı güçlendirecek aletlerden yardım almalısınız. Bu aletler sayesinde sizler yüz üstü yatarken, uzmanlar kalça kaslarınızı yukarı doğru itip kas şeklini veriler. Hatta kalçanızı inceltip yükseltirken, bir taraftan da selülitlerinizi de yok ederler.