Anasayfa » Yazın saç bakımı nasıl olmalı?
Güzellik

Yazın saç bakımı nasıl olmalı?

Yazın saçlar, hiç olmadığı kadar yıpranır. Deniz, klor, güneş saçların cansız ve mat görünmesine neden olur. Bu durumu önlemek için yaz aylarında saçınıza ekstra bakım yapmalısınız. En yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar olarak, sizlere yazın saç bakımıhakkında faydalı bilgiler sunuyoruz.

Saçlarınızı güneşten koruyun

Sabah kalkar kalkmaz saçlarınıza güneş koruyucu bir ürün kullanmalısınız. Denize gitmeseniz bile saçlarınız gün içinde güneş ışınlarına maruz kalır. Bu da, saçlarınızı yıpratır.

Doğal yağlardan faydalanın

Yazın plajda, havuzda saçlarınızın ışıltısını ve sağlığını korumak istiyorsanız, saç bakım yağlarından faydalanabilirsiniz. Bu yağları, sprey bir şişede karıştırıp yanınıza alın ve gün içinde saçlarınıza uygulayın.

Saçlarınızı onarın

Plajdan döner dönmez saçlarınızı klordan ve tuzdan arındırmalısınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra onarıcı bakım ürünleriyle veya doğal maskelerle saça ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsiniz.

Saçların kırılmasını önleyin

Saç uçlarında meydana gelen kırıklar, saçları sağlıksız ve güçsüz gösterir. Saçlarınızı ıslakken taramamaya ve lastik tokayla toplamamaya özen gösterin. Çünkü, ıslak saç daha hassastır. Kırılmaları önlemek için saç uçlarına kırık önleyici bakım kremlerinden ve doğal yağlardan faydalanabilirsiniz.

Yazın saç bakımı nasıl olmalı, öğrendiniz.