Anasayfa » Cilt lekeleri nasıl geçer?
Güzellik

Cilt lekeleri nasıl geçer?

Herkesin cilt tipi ve bakımı farklı olsa da cilt bakımı ciddi disiplin istiyor. Ayda yılda bir uygulanan maskeler, senede bir gidilen cilt bakımları yerine doğru ürünlerle kendinize özel bir rutin oturtmak gerçekten çok önemli.

CİLT LEKELERİ İLE MÜCADELE

Sorunsuz cilt yoktur, ergenliğe girip hormonlar değişmeye başlayınca ciltte de çeşitli problemler ortaya çıkmaya başlıyor. Sivilce, yağlı cilt, kuru cilt , renk eşitsizliği, siyah noktalar, beyaz noktalar derken hayatımızın bir kısmı cildimizle uğraşarak geçiyor. Herkesin derdi kendine büyük ama benim en uzun süre mücadele ettiğim problem güneş lekeleri oldu. Uzun süre leke kremi kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum.

CİLT LEKESİ NEDEN OLUŞUR?

Özellikle yüzde elde ve dekolte bölgesinde lekelenmelerin ve renk eşitsizliğinin ilk nedeni güneş. Güneş cildi ciddi şekilde bozuyor ve kalıcı renk bozulmalarına neden oluyor. Bunun dışında yanlış ürün kullanımı, cilde yapılan yanlış uygulamalar, hormonlar ve genetik faktörler de cildin lekelenmesi için yeterli sebeplerden bir kaçı. Benim gibi beyaz, güneşe karşı hassas bir cildiniz varsa cilt bakım rutininizin ilk sırası her her zaman lekelere karşı ürünlerle olmalı. Yaz kış güneş kremi kullanmak mücadelenin her şekilde ilk adımı .

BENİM LEKELERE KARŞI CİLT BAKIM RUTİNİM

Öncelikle cilt bakımı için kendinize her gün en az 10 – 15 dk ayırmalısınız! Cildinin güzelliği ile övünen Koreli kadınların günlük cilt bakımı için ayırdığı süre 45 dk! evet oldukça uzun bir süre ama başta dediğim gibi cilt bakımında kullanılan ürünler kadar rutininiz de önemli. Gündüz güneş kremi ile koruduğum ve nemlendirdiğim cildime akşam yatmadan önce mutlaka 15 dk ayırıyorum. Bu hem bana iyi duygular hissettiriyor hem de cildime çok iyi geliyor.

Öncelikle Licape Çay ağacı yüz temizleme jeli ile yüzümü yıkıyorum. Köpük köpük cildimi temizlemeyi çok seviyorum ve çay ağacının kokusu ve ferahlığını içime çekiyorum gerçekten çay ağacı cilt için bir nimet.

Temizlenmiş ve kirden makyajdan arınmış cildime Licape Kolajen + C Vitaminli Yaşlanma Karşıtı Serumu uyguluyorum bu serumu cildime masaj yaparak yedirip boyun dahil tüm yüzüme sürüyorum, serumu iyice emen cildime Licape Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremini sürüp günlük rutinimi tamamlıyorum. Haftada 2 ya da 3 gün Licape çay ağacı maskesi uyguluyorum ve sabaha kadar cildimde tutuyorum maske uygulamadığım günlerde Licape Leke Kremi ve Cilt Beyazlatıcı kullanarak cildimin renk dengesini koruyorum. Ufak tefek değişikliklerle hemen her gün bu rutini devam ettiriyorum sizin de yaşınız sorununuz ne olursa olsun sabır göstererek doğru ürünleri seçerek cildinizin en iyi haline kavuşabilirsiniz. Yeter ki kendinizi sevin..