Anasayfa » Evde doğal tüy dökücü krem tarifleri
Güzellik

Evde doğal tüy dökücü krem tarifleri

Kadınlar tüylerinden kurtulmak için yüzyıllardır çeşitli yöntemler deniyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle daha kolay yöntemlere gidilse de epilasyon konusunda hala kafalar çok karışık.Evde kendi kendine tüylerini almak isteyenler için bir tarif var, tüyüm az daha da çoğaltmak istemiyorum diyenler için bu yöntemler harika, çok tüylü bir yapınız varsa ise bu yöntemle tüyleriniz azalır.

Evde tüy dökücü krem tarifi
Evde doğal tüy dökücü tarifleri için küçük bir araştırma yaptım tabi ki evde yapılan epilasyonlar için şeker ağdası bir numara lakin ben daha acısız yöntemler tercih ediyorum.

Malzemeler

1 yumurta akı
1 yemek kaşığı şeker
1/2 çorba kaşığı mısır unu
Şeker eriyene kadar tüm malzemeyi karıştırın. Tüylerin uzama yönüne doğru sürün. 15- 20 dakika bekleyin ve tersi yünden tutarak çekin. Özellikle yüz tüyleri için bu yöntem oldukça etkilidir.

Papaya ile kalıcı tüy dökücü krem tarifi
Papaya tüy dökmekten çok tüylerin çıkmasını engelleyecek bir enzime sahip. Haftada 2-3 kere papaya ile yapılan masajda tüylerin daha az çıktığı görülmüş. Yerlilerin uyguladığı bu yöntem ile tüylerinden kalıcı olarak kurtuluyorlarmış papayanın bizde çok pahalı olduğunu düşünürsek dikkatli yapılması gereken bir işlem diyebiliriz.

Papayalı tüy dökücü krem tarifi

1-2 yemek kaşığı püresi, ham papaya eti
1/2 çay kaşığı zerdeçal tozu
Güzelce karıştırıp istediğiniz bölgelere 10 dakika masaj yapıp yedirin 15 dakika daha bekletip yıkayın faydasını görmek için haftada 2-3 kere yapılması gerek.

Zerdeçal tüy dökücü maske
Zerdeçal sadece çok lezzetli bir baharat değil aynı zamanda güzellik reçeteleri için harika bir ham madde. Yine yüz tüyleri için zerdeçal kullanabilirsiniz aynı zamanda tüyleri de zayıflatan bu yöntemle yavaş yavaş tüylere veda ediyoruz.

Malzemeler

3 çay kaşığı zerdeçal tozu 1 çay kaşığı sütle karıştırın.
Macunu saç büyümesiyle aynı yönde istenmeyen yüz kılları olan cilt bölgesine yayınız.
Kuruyana kadar bekleyin (yaklaşık 20 dakika).
Ellerinizi ıslatın, hamuru hafifçe ve küçük, dairesel hareketlerle cildi ovalamaya başlayın.
Ilık suyla yıkayın ve kurulayın.
Bu haftada 2 kere yapmanız gereken bir maske cilde de çok faydalı ama zerdeçal oldukça sarı bir renge sahip. Kullanırken dikkatli olun.