Anasayfa » Yanlış kullandığımız güzellik malzemeleri
Güzellik

Yanlış kullandığımız güzellik malzemeleri

Güzellik kişiye göre değişse de kullandığımız malzemeler değişmiyor. Tabi bu arada yanlış kullandığımız güzellik malzemeleri de var. Bazen daha çok faydası olsun diye fazla fazla sürdüğümüz ürünler, bazen de yanlış süre suratımızda tuttuğumuz maskeler. Kullanma talimatlarını yanlış değerlendiren de var hiç okumayan da bakın en çok yapılan güzellik malzemesi hataları..

Makyaj temizleme mendilleri
Makyaj silmek için oldukça pratik olan makyaj temizleme mendilleri pratik ama sürekli kullanmak için uygun değil. Makyajı temizlerken cildi tahriş edebiliyor acil durumlar için kullanılabilir. En iyi makyaj temizleme şekli jel ya da köpük temizleyiciler ile yüzü yıkayıp kurulamak.

Sadece serum kullanmak
Piyasada harika setler var özellikle retinol içeren setler genelde yıkama jeli, tonik ve serum olarak satılır peki buradaki en büyük eksiklik sizce ne? Tabi ki nemlendirici! Bazen biz de bu hatayı yapıyoruz yıkıyoruz tonik serum sürüp yatıyoruz lakin cilt bakım rutininin en atlanmaması gereken kısmı nemlendirici. Ve retinollu ürünler güneş altında biraz risklidir..

Kuru makyaj süngeri
Makyaj süngeri oldukça pratik bir makyaj aracı, lakin kuru kullanmak büyük hata çünkü bütün fondoteni içine çekip oldukça büyük israfa neden oluyor. Ayrıca ıslak bir sünger fondoteni daha güzel dağıtıyor.

Yanlış kullanılan maskeler
Evet maskeyi yapıyoruz ve suratımızda iki saat geziyoruz genelde hazır maskelerde yüzde ne kadar durması gerektiği yazar tabi okuyup dikkate aldıysanız. Özellikle kil maskesi yaparken mesela kurumasına izin vermemelisiniz. Biraz bölge bölge kurumaya başladığı zaman yıkayın, kil yüzdeki bütün nemi emer.

Losyonlar alkol içerir ama..
Losyonların çoğu alkol içerir, cilt tipine göre losyon seçimi bir yanda alkollü olduğu için her gün kullanmanın riski bir yana diyelim. Alkol sürekli kullanılırsa yüzde sebum üretmeye başlar. Bir de losyon yüzün tamamına zaten uygulanmaz..

Misel suyunu cildinizden yıkayın
Misel su makyaj temizlerken büyük kolaylık özellikle çift fazlı olanları lakin sildim deyip suratı öylece bırakmak doğru değil. Misel losyona çok benzer tek farkı belki içinde alkol olmaması diyebiliriz. Yüzümüzü misel su ile temizleyince yıkamak ve nemlendirmek gerek