Anasayfa » Koltuk altı kararması için doğal maske tarifleri
Güzellik

Koltuk altı kararması için doğal maske tarifleri

Koltuk altı kararması özellikle yaz aylarında büyük sıkıntı gibi görünse de Bu sorunla mücadele edenler için yaz kış can sıkan meselelerden birisi.

KOLTUK ALTI KARARMASININ NEDENİ NE?

Koltuk altı kararmasının pek çok nedeni var, genetik nedenler, cilt yapısı, koltuk altındaki ter bezlerinin farklı çalışması gibi neden olabileceği gibi, şeker hastalığı belirtisi olarak da koltuk altı kararması gösterilebiliyor. Tabi en büyük nedenlerin başında doğru şekilde yapılmayan ağda uygulamalı geliyor. Sıcak olarak yapılan ağda koltuk altında ya da genital bölgede renk değişikliklerine neden olabilir. Havasız ve sıcak şekilde uzun süre kalan koltuk altında renk değişimi kaçınılmazdır. Koltuk altının kararmasını engellemek için bol su içmeli, hava alabilen sağlıklı kumaşlar tercih edilmeli, sıcak ağda uygulamalarından vazgeçilmeli ve düzgün ve sağlıklı deodorantlar kullanılmalı.

KOLTUK ALTLARINI BEYAZLATMAK İÇİN NELER YAPMALI?

Kozmetik mağazalarında çeşitli beyazlatma kremleri bulmak mümkün kaliteli ve sağlık bakanlığı onaylı kremleri tercih edebilirsiniz. Kararan bölgeler için yoğun çinko içeren kremleri kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Koltuk altı ve genital bölgeyi beyazlatmak için doğal yöntemler de var fakat unutmayın ki kararma tedavisi oldukça zordur. Genital bölgede her ürünü kullanamazsınız. Hassas yapıya sahip olan vajina bölgesi için hem kimyasallar hem de doğal maske ve karışımlar çok dikkatli kullanılmalıdır.

KARARMA İÇİN MASKE TARİFLERİ

Koltuk altı ve vajinal bölgeyi beyazlatmak için doğal içerikli maske tarifleri düzenli kullanımla etkisini gösterir.

KARBONAT LİMON

Karbonat doğal bir beyazlatıcıdır, yaz aylarında doğal bir ter önleyici olarak kullanılır. Limon ile birleşince beyazlatma etkisi artar.

Malzemeler

1 kaşık karbonat

1 kaşık limon

1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

Karıştırıp her gece koltuk altına ve vajina etrafına sürün ( dikkatli olun) sabah yıkayıp hindistan cevizi ile masaj yapın.

SÜT VE LOR MASKESİ

Malzemeler

2 kaşık süt

1 kaşık lor

1 kaşık un

Bütün malzemeyi karıştırın macun haline getirin. Kararan bölgeye sürüp iki saat bekleyin ve yıkayın

YOĞURT MASKESİ

Yoğurt cilt yenileyen ürünlerden birisidir, Yoğurt ile pek çok güzellik maskesi yapılabilir. Kararan koltuk altları için yoğurt ile harika bir maske yapabilirsiniz.

Malzemeler

1 kaşık yoğurt

1 kaşık limon suyu

1 – 2 kaşık pirinç unu

Bütün malzemeyi karıştırın macun haline getirin koltuk altına her akşam sürüp 2 saat kadar bekleyin ve yıkayın.

ALOE VERA MASKESİ

Aloe vera normalde çok iyi bir nemlendiricidir. Cildin rengini açmada da başarılı olduğu söyleniyor. . Aloe vera yeni cilt hücrelerinin oluşması ve var olanın tedavisi için iyi bir bitkisel yöntemdir. Bunun için evde bir aloe vera bitkinizin olması gerek.

MALZEMELER

Aloe vera jelini yapraktan çıkarın, özenle dış kabuğunu ayıklayın iç jelini kararan bölgeye sürüp üzerini gazlı bir bezle örtün. 20 dakika bu şekilde bekleyin haftanın her günü uygulayın.

PATATES MASKESİ

Patatesi dilim olarak ya da rende olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bölgeye göre dilim patates ya da rende patatesi kararan bölgeye sürüp yarım saat bekleyin. Haftada 4 gün bu kürü uygulayın.