Anasayfa » Erkeklerin ciltleri neden güzel?
Güzellik

Erkeklerin ciltleri neden güzel?

Cilt bakımı meselesi kadınlar arasında derin bir sohbet konusudur, hele iş kadın erkek cildini karşılaştırmasını gelince emin olun söyleyecek çok sözümüz var.

Kadınların sabah akşam cilt bakımı yaptığı, dünyanın parasını harcadığı ciltleri neden daha çok sorunlu da erkekler sadece yüzlerini yıkamalarına rağmen neden daha pürüzsüz ciltlere sahip olabiliyorlar bunun bir kaç nedeni var..

KADINLAR DAHA STRESLİ

Stres cilt için hiç iyi değildir ve kadınlar erkeklere göre daha streslidir. Adet dönemleri, toplumsal baskı, doğum, hamilelik çocukların sorumlulukları yoğun stres nedenidir. Sürekli stres ciltte patlar.. elinizden geliyorsa takmayın rahatlayın..

DOĞUM 11 YIL DAHA YAŞLI GÖSTERİR

George Mason Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre doğum yapan kadınlar 11 yaş daha yaşlı gösteriyor. Ayrıca hamilelik de büyük stres nedeni olabilir..

ERKEKLERİN DERİSİ DAHA KALIN

Erkekler ergenlikten sonra derisi yaşıt kadınlara göre % 25 daha kalındır bu 40 yaşların sonuna kadar böyle devam eder yaşlandıkça deri incelir ve kırışmaya başlar ama bizim derimiz hep aynı incelikte kalır ve erkeklerden çok erken kırışmaya başlarız. İyi haber erkeklerin kırışık derinliği genelde daha derindir..

TESTESTERON SEVİYELERİ FARKLIDIR

Yüksek Testesteron yaşlanmayı geciktirir, ve erkeklerde bol bol vardır. Kadınlarda da Östrojen yaşlanmayı geciktirir ama testesteron ile yarışamaz.. üzgünüm.

MENAPOZ YAŞLANMAYI HIZLANDIRIR

Menapoz döneminde hormon kaybı hızlanır, vücudumuz eskisi kadar kolajen üretmez bu da cildin elastikiyetini azaltır. Kadınlar ve erkekler farklı yaşlanır genetik elbette çok önemli bir faktör ama cilt bakımı, beslenme biçimi, hayatı nasıl alıp kucakladığınız bile cildiniz için çok önemli detaylar.