Anasayfa » Cinsel ilişkinin daha uzun sürmesi için yapabileceğiniz 9 şey
Aşk ve İlişkiler

Cinsel ilişkinin daha uzun sürmesi için yapabileceğiniz 9 şey

Hayatta çabucak olup bitmesi gereken bazı şeyler vardır ama seks bunlardan birisi değil. İki tarafın da sonunda zevkle ayrıldığı bir cinsel birleşme için biraz zaman gerekir. Seksin kısa sürmesinden muzdaripseniz sizin için bazı ipuçları derledik. İşte seksin daha uzun sürmesi için yapabileceğiniz 9 şey…

Daha düşük uyarılma seviyelerinde takılmasını sağlayın
Erkekler yüksek uyarılma seviyelerindeyken çok uzun süre dayanamayabilirler. Bu yüzden penetrasyon süresini uzun tutmak için düşük uyarılma seviyelerinde, yavaş hareketlerle uzun süre takılmanız önemlidir.

Kesintisiz zaman ayırın
Elbette takviminize eklemeniz gerektiğini, haftalık plan yapmanızı söylemiyoruz. Ancak toplantılarınız arasında, çocukların uyku arasında vs. kısa sürede sadece yapmak için yapmak performansınızı olumsuz etkileyecektir. Keyif almak için cinselliğe geniş bir zaman ayırın ve bu arada kafanızda başka hiçbir şey olmasın.

Nefes teknikleri uygulayın
Nefes, enerjinin vücuttan öyle bir şekilde akmasına izin verir ki, alt bedendeki hislerin yoğunluğunu alır ve onu vücudun geri kalanında çalıştırır. Nefes, orgazm için bütün vücudu destekler. Tantrada en çok uygulananl nefes tekniklerinden dairesel nefes almayı ve mirokozmik yörünge nefesini deneyebilirsiniz.

Seksin sadece penetrasyon anlamına gelmediğini unutmayın
Herkesin seksin kendileri için ne anlama geldiğine dair farklı bir tanımı vardır. Özellikle bu bağlamda, seksin yalnızca tam anlamıyla penetrasyon anlamına gelmediğini akılda tutmak önemlidir. Bir sürü ön sevişme, öpüşme, masaj vs. içerebilir. Isınma orgazm şansınızı artırır ve bu şekilde, penetrasyon birkaç dakika bile sürse keyifle biter. Ayrıca, profesyonel ipucu: Biriniz orgazm oldu diye bitmek zorunda değil.

Karşı tarafa odaklanın
İşler çok ısınıyor ve ağırlaşıyorsa, bir adım geri atın ve partnerinizin zevkine odaklanın. Orgazma çok yakın olduğunuzda yaptığınız şeyi durdurun ve biraz rahatlayıp tekrar başlayın. Bu çalışma süreyi uzatmak adına ilerisi için de idman olacak.

1-2 saat önce mastürbasyon yapın
Cinsel ilişkiden 1-2 saat kadar önce kendinizi tatmin etmiş olmanız cinsel ilişki sırasında daha az aceleci davranmanızı sağlayacak. İştahınızı biraz da olsa azalttığı için bu kez her anın tadını çıkarmak isteyeceksiniz.

İkinci bir round yapın
Birçok erkek ikinci ereksiyon sırasında daha az hassasiyet hisseder. Bu yüzden ikinci bir tur için kolları sıvayın. Birkaç dakika bekledikten sonra bu durumdan faydalanın.

Yeni şeyler deneyin
Aynı birkaç pozisyon etrafında aynı rutini izlemek olayı biraz tahmin edilebilir hale getirdiği için seksin çabuk bitmesine neden olabilir. Yeni pozisyonlar, konuşmalar, dikkat dağıtacak herhangi bir şey süreyi uzatmak için faydalı olabilir.

Kegel egzersizi, yoga ve pilates yapın
Tüm bu egzersizler, orgazm spazmlarını kontrol etmelerine yardımcı olan pelvik taban kaslarını güçlendirir. Üç egzersiz de hem kadınlarda hem erkeklerde işe yarıyor.