Anasayfa » Fit bir tatil: Antalya Rixos Sungate Hotel
Spor & Fitness

Fit bir tatil: Antalya Rixos Sungate Hotel

Huzurlu bir tatilin verdiği mutluluk; yemyeşil bir alanda spor yaparak fit kalmanın keyfi… Hayal etmesi bile güzel değil mi? Aslında bunun hayal olmadığını geçtiğimiz günlerde Body & Mind Week için gittiğim Antalya Rixos Sungate Hotel’de anladım.

Rixos Sungate Hotel Antalya, bu yıl tatilde de spordan ve sağlıklı yaşamdan vazgeçmeyenler için açık havada, doğayla iç içe bir konsept hazırlamış. Duyar duymaz çok heyecanlandım ve bu deneyimi yaşamam gerektiğini düşündüm. Open Air Fitness Area dedikleri bu konsept, size 07:00 ile 21:00 saatleri arasında uzman eğitmenler eşliğinde özel programlarla açık alanda spor yapma lüksü sunuyor. Üstelik Rixos Sungate, birbirinden farklı eğlenceli uluslararası spor etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. 01 – 07 Temmuz 2017 tarihleri arasında Body & Mind Week Fest’in ikincisi düzenlendiğini duyunca, en sevdiğim iki şey olan tatil ve sporu bir arada deneyimleme heyecanıyla yola çıktım.

Rixos Sungate Hotel’deki program çok yoğundu; dans, step, pilates, aqua gym, zumba, kick-box ve daha birçok seçenek… Ben hangisini yapacağımı diye düşünürken, kendimi spor kıyafetlerimle Antalya’nın kavurucu sıcağının ortasında buldum. Açıkçası Antalya’nın bu sıcağında bir de açık havada spor yapma fikri biraz beni korkutmuştu. Ama Rixos Sungate, bütün korkularımın yerini gölgeliklere bırakmıştı. Evet, hazırlanan özel alanlarda güneşten hiç etkilenmeden spor yapılabiliyordu.

Dans etmeyi çok sevdiğim için ünlü zumba eğitmeni Didem Zeybek’in dersine büyük bir hevesle katıldım. Zumba ile İstanbul’un karmaşası ve stresini unutmuştum bile… Ardından Natalia & Eugeniy ile 80’lerde çok moda olan step dersine katıldım. Bu kadar enerji harcamanın üstüne denize girmeyi haketmiştim. İşte tatil ile sporu birlikte yapmanın en keyifli taraflarından biri de buydu; antrenman sonrası kendini Akdeniz’in serin sularına bırakmak. Ertesi gün ise Türkiye’ye pilatesi sevdiren Ebru Şallı’nın dersine katıldım. Pilates ile vücudumu iyice esnettikten sonra dayanamayıp Eugeny & Lisa ile dans dersine de katıldım. Dans etmeyi seviyorum demiştim. Ama hep dans etmedim merak etmeyin; boks dersine katılmayı da ihmal etmedim. En eğlendiğim derslerden bir diğeri de Erdal Yurdakul ile dünyada çok popüler olan kangoo jump oldu. Yeniliklere açık olanlar, eğlenceli ve farklı aktiviteleri sevenler mutlaka denemeli. Beş gün süren bu festival boyunca oteldeki herkesin katılımına açık olan dersler oldukça kalabalıktı. Rixos Sungate, eğlenceli spor anlayışını Body & Mind Week ile birleştirince; katılan herkese unutulmaz bir deneyim yaşattı. Tabi benim için de spor ve eğlence dolu unutulmaz bir deneyim oldu.

“Bir masaj olsa hiç fena olmazdı” derken Rixos Sungate bünyesindeki Verita SPA Merkezi’ne giderek kendimi biraz daha şımarttım. Açıkça söylemek gerekirse, nano teknoloji kullanılarak dezenfekte edilen anti alerjik odalar, özenle düşünülmüş bir detay. 8 bin metrekarelik dev bir alan üzerinde “Feng Shui” felsefesine göre tasarlanan Verita SPA Merkezi’nin Hint, Tayland, Endonezya ve İsveç masajlarından oluşan karma bakım konsepti yoğun günün ardından dinlenmek için idealdi. Üstelik masaj severler için V.I.P. iskelede de özel masaj hizmeti sunuluyor.

Doyasıya spor yaptığım bu tatilde çok enerjiye ihtiyacım vardı. Bu yüzden en hassas olduğum konulardan biri olan sağlıklı ve lezzetli yemek konusu beni düşündürüyordu. Genel de açık büfelerde sağlıklı ve lezzetli bir şeyler bulmak biraz zor olabiliyor. Gün içerisinde spor yaparak harcadığım o kadar enerji sonrasında, salata ve meyve ile beslenmek hiç de çekici gelmiyordu. Fakat Rixos Sungate, bu konuda da bizi mutlu etmeyi başardı. Açık büfedeki sağlıklı ve lezzetli yemek seçenekleri o kadar çoktu ki; hepsinin tadına bakmak mümkün değildi. Ufak bir itirafta bulunayım; açık büfenin lezzetine yenik düşüp, ufak kaçamaklarım da oldu. Ama ertesi gün yaptığım sporla hepsini telafi ettim.

Şunu söylemeden yazımı bitirmek istemiyorum; Rixos Sungate çalışanlarının güleryüzlü ve sıcakkanlı olması da aklıma kazınan şeylerden biriydi.