Anasayfa » İlk randevuda asla yapmamanız gereken 6 şey
Aşk ve İlişkiler

İlk randevuda asla yapmamanız gereken 6 şey

Sevdiğiniz biriyle ilk defa buluşmanın pek çok olasılığı ve sonucu vardır. Çünkü aranızdaki küçük cilveleşmelerin ya da uzun süren telefon görüşmelerinin yüz yüzeyken neye dönüşeceğini tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Üstelik bazı şeyler istediğiniz gibi gitmezse ilişkiniz başlamadan bitebilir. İşte ilk randevuda asla yapmamanız gereken 6 şey..

1-Geç kalmayın
Randevunuza ne zaman vardığınız, yaratacağınız ilk izlenimdir ve kesinlikle kalıcıdır. Geç gelirseniz bu, onu ciddiye almadığınız izlenimi yaratmanıza sebep olacaktır. Randevunuz için evden erken çıkarak gereksiz gerginlik ve endişeden kaçınmalısınız.

2-Eski sevgiliniz hakkında konuşmayın
Kimse abartılmış dramayı sevmez! Eski sevgilinizden bahsetmek karşı tarafta onu hala unutamadığınız izlenimi yaratacaktır. Yaşadıklarınızı sildiğinizi göstermelisiniz; geçmişi beraberinizde getirdiğinizi değil!

3-Garsonlara karşı saygılı olun
Bu madde aslında hep uygulanması gereken bir davranıştır. Ancak flörtünüz yanında size hizmet eden garsona kötü davranmak, flörtünüze sizin hakkınızda gerçekten olumsuz düşünceler geliştirmesine neden olacaktır.

4-Telefonunuzdan uzak durun
Sürekli telefona bağımlı kalmayın! Biliyoruz bunu yapmak gerçekten zor. Ancak ilk buluşmanın tadını çıkarmak ve karşı tarafa onu dinlediğinizi, ilgilendiğinizi göstermek için 2-3 saat sürecek mini bir telefon detoksu yapın!

5-Ortamı analiz edin
İki kişi arasındaki kimya çevrim içi iletişimden yüz yüze iletişime farklı şekilde dönüşebilir. Bu neden ile çevrim içi iletişimde sürdürdüğünüz konuları sohbetinizin gidişine göre diyalogunuza dahil etmelisiniz. Aksi takdirde partnerinizi kötü hissettirebilirsiniz.

6-Hesabınızı ödeyeceğini düşünmeyin
Akşam yemeğinin sonunda faturayı kimin ödeyeceği meselesi birçok kişiyi gerer. Bu tür durumlarda partneriniz hesabı ödeyecek olsa bile mutlaka hesabı bölüşmek istediğinizi belirterek ona güzel bir jest yapın.