Anasayfa » Mezuniyetten önce bakım töreni
Güzellik

Mezuniyetten önce bakım töreni

Mezuniyet balolarına az kaldı! Bütün hazırlıklarınız tamam mı? Peki, sürekli göz önünde olacak elleriniz, açık ayakkabıları dolduracak ayaklarınızın bakımını yapmaya başladınız mı? O gece tepeden tırnağa kusursuz görünmek istiyorsanız el ve ayak bakımınızı da ihmal etmemelisiniz. El ve ayak bakımınıza şimdiden başlayabilirsiniz. Üstelik bakım yaparken çok fazla vakit ayırmanızda gerekmiyor; çünkü Yüksek Topuklar size en etkili ve pratik yöntemleri sunuyor!

Shea ve argan yağı içeren nemlendirici
El ve ayaklarınızın aşırı kuruluğundan şikayet ediyorsanız; o zaman size mucize gibi bir çözüm sunuyoruz. Shea ve argan yağı içeren nemlendirici kremler hem ellerinizin hem de ayaklarınızın ihtiyacı olan nemi fazlasıyla sağlayacaktır.

Oje bazı kullanın!
Birçok kişinin beklide bilmediği ya da kullanmayı tercih etmediği oje bazları, tırnakları fazlasıyla korur. Sürekli oje kullanan biriyseniz, oje bazlarını denemenizi tavsiye ederiz. Oje bazları ayrıca, tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını ve parlamasını da sağlar.

El ve ayaklara peeling
Cilt bakımınızda peeling uygulaması yapıyorsunuz; peki el ve ayaklarınız için de yapmaya ne dersiniz? El ve ayaklarınıza bugünden başlayarak, düzenli aralıklarla peeling yapabilirsiniz. Bu sayede el ve ayaklarınızda pürüzler varsa onları gidermiş, daha yumuşak ve bakımlı görünmelerini sağlamış olursunuz.

Ponza taşıyla yumuşacık topuklar
Her banyoda değil, sadece birkaç haftada bir topuklarınızı ponza taşıyla ovarak yumuşacık olmalarını sağlayabilirsiniz. Unutmayın! Mezuniyet gecesinde çok şık ayakkabılar ayaklarınızı süsleyecek. Ponza taşı kullanmak istemiyorsanız, ayak törpülerinden de faydalanabilirsiniz. Tabii her seferinde bu işlemden sonra ayaklarınızı nemlendirmeyi de unutmamalısınız!

Su içmeye ne dersiniz?
Gün içerisinde mutlaka, en az 2 litre su içmelisiniz. Çünkü su, bütün vücudunuzu etkiler. Esneklik ve nemlilik kazanmasını sağlar. El ve ayak sağlığınız için de su çok önemlidir. Ayrıca mezuniyet gecenize kadar düzenli olarak su tüketirseniz, vücudunuzda varsa toksinlerden kurtulabilirsiniz.