Anasayfa » Yaz öncesi saç bakımı nasıl olmalı?
Güzellik

Yaz öncesi saç bakımı nasıl olmalı?

Yaza girmeden önce bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak ister misiniz? Hava sıcaklıkları daha da artmadan saçlarınızı güçlendirin. Saçlarınıza yapacağınız düzenli bakımla ve sağlıklı beslenmeyle, bu yaz tüm gözler üzerinizde olsun! Ofis ve Kadın ekibi olarak sizlere, yaz öncesi saç bakımı hakkında öneriler sunuyoruz.

Yazın güneşten ve denizden yıpranan saçlar istemiyorsanız, yaz öncesi saç ve saç derisini güçlendirerek, saçınızı zor günlere hazırlamalısınız. Peki, saçlar yaza nasıl hazırlanmalı? İşte cevabı…

Isı veren aletleri bırakın!
Fön, maşa gibi saçları yüksek ısıyla şekillendiren aletler, saçların kurumasına ve yıpranmasına neden olur. Hava sıcaklığı da yaza doğru giderek artacağı için, saçlarınız mat ve bakımsız görünür. İlkbahar aylarıyla birlikte, saç kurutma makinasını bir kenara bırakabilirsiniz. Daha az fön çektirerek, saçlarınızın kurumasını önleyebilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Saçınızı koruma altına alın!
Yaz demek, havuz ve deniz demek! Ancak, havuz suyunda bulunan bazı kimyasallar, saçın yapısını bozarak, rengini değiştiriyor ve saçı yıpratıyor. Havuzun zararlı etkilerinden korunmak için, yaz öncesi saçınıza düzenli bakım yapın. Böylece, saçınızı güçlendirerek, saçınızın rengini ve yapısını koruyabilirsiniz.

Doğru saç ürünleri kullanın!
Şampuan, saç kremi gibi saç ürünlerini, saç tipinizi göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Saçlarınızı, güneşten ve diğer dış etkenlerden korumak için, koruyucu ürünler tercih edin. Kullandığınız şampuanın, antioksidan ve antienflamatuvar etkilere sahip olmasına dikkat edin. Böylece, daha canlı ve daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı beslenin!
Saçlara dışarıdan bakım yapmak kadar, içeriden destek vermek de çok önemlidir. Canlı ve güçlü saçlar için, düzenli ve sağlıklı beslenmelisiniz. Bunun için, saça ihtiyacı olan vitamini, proteini, minerali verecek besinler tüketmeye özen gösterin. Ayrıca, gün içinde 2,5-3 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.

Uykunuzu düzene sokun!
Sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir cilt ve sağlıklı bir saç için düzenli uyuyun. Kaliteli ve düzenli bir uyku, vücudunuzun dinlenmesini ve enerji toplamanızı sağlar. Aynı zamanda, güzellik sırlarının başında gelir.

Stresten kurtulun!
Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan stres, cildi ve saçları olumsuz etkiler, saç dökülmesini artırır. Yaz öncesi sağlıklı saçlara kavuşmak için stresten uzak durmaya çalışın.

Saçınızı akşam yıkayın!
Yaz öncesi bakımlı saçlar için, saç yıkama zamanınızı gözden geçirin. Kullandığınız ürünlerin etkisini en iyi şekilde görebilmek için, saçınızı akşamdan yıkayın. Çünkü, gün içinde güneş ışınları, toz ve sıcak hava saçlarınızı yorar ve yıpratır. Akşam uyguladığınız saç bakım ürünleri sayesinde, saçınızı bu zararlı etkilerden koruyabilirsiniz.

Kırıklardan kurtulun!
Saç uzadıkça, saç uçlarında kırılma ve yıpranma meydana gelir. Düzenli olarak kestirmediğiniz takdirde, bu kırıklar saçın üst kısımlarına kadar çıkar ve bakımsız bir görünüme neden olur. Yazı sağlıklı saçlarla geçirmek istiyorsanız, saçınızdaki kırıklardan kurtulun.