Anasayfa » Son Günlerin Popüler Diyeti DetoFit
Beslenme Güzellik

Son Günlerin Popüler Diyeti DetoFit

Yaz ayları yaklaştıkça popüler diyet mevsimi de gelmiş oldu. Kış boyu aldığımız kiloları vermek için birbirinden farklı diyet programlarına bakıyor ama bir türlü çözüm bulamıyoruz. Sosyal medyada karşımıza çıkan diyet programları ve ürünleri de cabası. Bu durumda akla tek bir şey geliyor. O da detoks yapmak. Kısa süre zarfında fazlalıklardan kurtulabileceğiniz ve bunun yanında daha pek çok fayda da sağlayabilecek detoks hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

Detoks Nedir?
Basitçe ifade etmek gerekirse detoks, vücuttaki toksinleri temizlemek için bir kişinin yaşam tarzı değişiklikleri yaptığı süreçtir. Bu yaşam tarzı değişiklikleri tipik olarak bazı zararlı şeylerden kaçınılması ve vücut süreçlerinin optimize edilmesini gerektirir. Toksinler zehirli veya sağlık üzerindeki olumsuz etkilere neden olabilecek herhangi bir maddedir. Kısaca, vücuda zarar vermeye neden olan tüm metaller, kimyasallar, kirleticiler, yapay gıda maddeleri, zirai ilaçlar ve zehirleri ifade eder. Ne yazık ki zararlı organizmalar ve kirleticilerle sürekli temas halindeyiz. Suyumuzda, yiyeceklerimizde ve nefes aldığımız havada bile bulunurlar. Birçok sağlık sorununun kaynağı da vücudumuzda yıllarca oluşan toksinlerdir. Bu sebeple vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmak büyük önem taşır.

Doğru Gıdalar Seçin
Vücudunuzun detoksifikasyon sürecini desteklemek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, yükünü hafifletmek ve vücudunuza aldığınız toksinleri ilk etapta azaltmaktır. Fast food ve diğer işlenmiş gıdalar yerine organik sebze ve meyveleri seçin. Ayrıca GDO ürünleri ve zehirli kirlenmiş gıdalardan elinizden geldiğince kaçının.

Egzersiz ve Meditasyon
Egzersiz ve meditasyon, sağlıklı bir vücuda sahip olmaya yardımcı olur. Egzersiz terlemenize ve terleme cildiniz aracılığıyla toksinleri serbest bırakmaya yardımcı olur. Meditasyon ise zihninizi boşaltmanıza ve stresi azaltmanıza yardımcı olur. Sorunlu bir zihin, bedensel bedenin zayıf bir şekilde işlev görmesine neden olabilir.

Diyet
Vücudunuzu zehirlemek, yalnızca önlemekten çok, aynı zamanda tükettiğiniz şeyle de ilgilidir. Sağlıklı bir diyetin ardından uzun bir yol kat edebilirsiniz. Ayrıca sarımsak, limon, brokoli filizi, mung fasülyesi ve çiğ sebze gibi detoksifikasyona yardımcı olan çok sayıda gıdalar var.

Vücudunuzu Su İle Arındırın
Sui, muhtemelen detoks için en değerli araçtır. Vücudunuzun tükürük üretmek, terleme yapmak ve atıkları uzaklaştırmak gibi en temel işlevleri için suya ihtiyacı vardır. Eğer suyu sıkıcı bulan insanlardan biriyseniz, suyunuza limon veya salatalık eklemeyi deneyebilirsiniz.

Komple Vücut Detoks
Tam bir vücut detoksu, toksinlerin vücuttan atılmasına katılan her organa odaklanan adım adım bir işlemdir. Program kolon, karaciğer ve böbreklerinizi temizlerken zararlı organizmaları, kimyasalları ve toksik metalleri uzaklaştırmaya odaklanmalıdır. Kolon temizliği, vücut temizleme protokolünün önemli bir parçasıdır.

DetoFit 21 Nedir?
Detofit son zamanlarda oldukça popüler olan 21 günlük bir detoks programıdır. Detofit 21 programı içerisinde arındırıcı bitki çayı, ara öğün amaçlı detofit shake, 21 günlük beslenme kartı, 21 günlük egzersiz kartları ve kilo takip kartı gibi detoks yapmanızı kolaylaştıracak çözümler bulunmaktadır. Eğer siz de yaza hazır değilseniz, detofit tam size göre!