Anasayfa » Sahte aşkın 7 gizli işareti
Aşk ve İlişkiler

Sahte aşkın 7 gizli işareti

İlişkilerde taraflar aynı sorumlulukları üstlenmiyor ya da fedakarlıklarda bulunmuyor olabilir. Bu durum sürekli çaba gösteren tarafı ilişkideki sevginin gerçekliği hakkında şüpheye düşürebilir. İşte karşı tarafın sevgisinin gerçek olup olmadığını gösteren 7 gizli işaret…

1. Aşklarını özel ortamlarda yaptıklarından daha çok sosyal medyada ve arkadaşlarının çevresinde dile getirirler
Eğer partneriniz size karşı sadece arkadaşlarınızla dışarıdayken ya da sosyal medya üzerinde kibar ve özenliyse, bu bir tehlike işareti olmalıdır. Baş başa olmanız, sevgilerini göstermelerine bir engel değil!
Partnerinizin mutluluğunuzu ilişkinizin başarı düzeyine göre ölçmesi olasıdır. Yani insanlar sizin ne kadar harika bir çift olduğunuz hakkında yorum yaparsa, bu partneriniz için mutluluğa çevrilecektir.
Bu nedenle, kapalı kapılar ardında sevgi dolu jestler durur ve sessizlik başlarsa, bu durum partnerinizin toplumun görmesi için bir “sevgi gösterisi” sergilemeyi sevdiği anlamına gelir. Oysa ki gerçek bir ilişkide gösteri değil, gerçek sevgi önemlidir.

2. Sahra çölünden daha kuru sohbetleriniz varsa…
Sağlıklı, gerçek bir ilişki, her iki tarafında kendileri ve çevrelerindeki dünya hakkında konuşmaya açık olmasını gerektirir. Ancak partneriniz sizden bir şeye ihtiyaç duymadıkça konuşmaya başlamıyor, tartışmada bile sessiz kalıp uzaklaşmayı deniyorsa; bu durum sizinle iletişim kurmak istemediği anlamına gelir. Ancak hiçbir ilişki sağlıklı bir iletişim süreci olmadan yürümez.

3. Sizi ve alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışırlar
İkinizin de birbiriniz hakkında sevmediğiniz belirli özellikleri olması oldukça normaldir. Ancak sahte ilişkilerde, partneriniz muhtemelen sizde sevmediği şeyleri değiştirmek isteyecektir.
Bu tür kişiler, onları memnun edebilmeniz için kendi benliğinizi feda etmenizi ister. Kendilerini sizden ve ilişkinizden üstün tutarlar ve taleplerine uymazsanız, bu ilişkinizde büyük bir sorun yaratabilir.

4. Sorunlara çözüm bulmak için iş birliği yapmazlar
İlişkilerde çatışmalar ve anlaşmazlıklar görülmesi oldukça normaldir. Ancak bunları çözmek için her iki partnerin de çalışması gerekir.
İkinizin de sorumluluklarınızı kabul etmeniz ve ortada bir yerde buluşmanız gerekiyor. Ancak, partneriniz bunların hiçbirini yapmakla ilgilenmiyor ve fırtınanın dinmesini bekleyerek çekip gidiyorsa burada bir problem var demektir!

5. Siz onların önceliği değilsiniz
Partneriniz ucuz bahaneler öne sürerek planlarınızı çok sık iptal ediyor olabilir. Ayrıca bu konudaki üzüntülerini ve durumu kontrol etmenin “ellerinde olmadığını” da ifade edebilirler.
Planları ellerinde olmayan şartlar nedeniyle iptal etmek oldukça normaldir. Ancak bu davranış çok uzun süre devam ederse, bu onlar için yeterince önceliğiniz olmadığı anlamına gelebilir.

6. Eski sevgililerinden çok sık söz ederler
Eğer partnerinizi eski sevgilileri hakkında konuşmadan duramıyorsa veya daha da kötüsü, sizi onlarla karşılaştırıyorsa bunu bir uyarı işareti olarak kabul edin!
Çünkü bu durum kafalarının ve kalplerinin geçmişte sıkışıp kaldığının ve ilişkinizin dikkat dağıtmaya hizmet ettiğinin açık bir işaretidir. Geçmişteki ilişkileri başarısız olduktan sonra sizinle egolarını güçlendirmeye çalışıyor olabilirler.

7. Sizinle gelecek planları yapmazlar
Derin ve anlamlı bir ilişkide, gelecek konusu er ya da geç ortaya çıkar. Sadece çocuk sahibi olmak veya evlenmekle ilgili değil, gelecekteki geziler ve birbirinizin aileleriyle tanışmak gibi basit şeyler de gelecek planlarına dahildir.
Partneriniz sizinle böyle bir sohbete girmek konusunda ilgisiz görünüyorsa, muhtemelen bağlılık sorunları yaşıyordur. Daha da kötüsü sizin o kişi olmadığınızı düşünüyordur.