Anasayfa » Susuz kalmayın
Sağlık

Susuz kalmayın

Dehidrasyon, vücudunuzu çeşitli şekillerde etkiler (özellikle de kışın) ve hem içten hem de dıştan fark edilir. Az su tüketiminin yanı sıra aşırı tuzlu ve baharatlı yiyecekler, kahve, alkol, sigara ya da uykusuz geceler dehidrasyona katkıda bulunabilir. Çözüm mü? Su alımınızı arttırmanın yanı sıra mevsimindeki meyve/sebzeleri tüketin, yemek sonrası yürüyüşler yapın ve öğünlerinizi düzene sokun.

Kış mevsiminde daha soluk bir ten rengi normaldir. Bu nedenle, daha koyu renkte olması muhtemel yazlık fondöten tonunu kullanmayın. Bu büyük bir hata olur. Kırışıklıkları vurgulayacak ve görünüşünüze yıllar katacaktır.

Fransızların sevdiği Japon bakımı çok popüler. Üzerinde siyah karbonlu bir ‘kubbe’ bulunan ahşap bir yatakta yapılan 30 dakikalık tedavi, yağ yakmak ve cildi iyileştirmek için terlemeniz üzere (sanki 20K koşmuşsunuz gibi) tasarlandı. Her ne kadar Lefébure, kilo kaybı iddialarına inanmasa da, cildine faydalarından çok hoşlanıyor. Saunadakinden daha yumuşak bir ısıya maruz bırakılan cilt, arınıyor ve aydınlanıyor. Bir yandan da kas gerginliği ve ufak ağrılar da kayboluyor.