Anasayfa » Taze havada fitness
Spor & Fitness

Taze havada fitness

Studio One’daki The Method sınıfı, özgün bir antrenman için farkındalık ve HIIT’i birleştiriyor. Tüm vücut ve kas izolasyon egzersizlerinin kombinasyonu ile hem kardiyo hem de ağırlık çalışmasına odaklanmakla birlikte çocuk duruşu, aşağı bakan köpek, swan dives into forward fold gibi hareketler sayesinde farkındalık geçişleriyle gelişiyor. Holistik köklerini terk etmeyi reddeden sınıf; yoga, pilates, dans eşliğinde kardiyo, bar egzersizleri ve boksu tüm vücudu çalıştırmak adına dinamik bir şekilde birleştiriyor. Can alıcı noktası mı? Ders boyunca ‘akış’ için uğraş veren The Method, aktif bir dinlenmeyi savunduğu için 45 dakika boyunca sürekli çalışıyorsunuz.

FAYDALARI NEDIR?

Kısa ve keskin patlamalarda çalışmak HIIT’in güzelliğidir. Sadece zihinsel olarak daha kolay çalıştırmakla kalmaz, aynı zamanda yağ yakmak ve şekillenmek için etkin bir yoldur. Olumsuz yönü ise inanılmaz hızlı bir tempoda ve yoğun olmasıdır. Diğer taraftan The Method; aynı yoğunluğu korumayı başarırken, tempoyu yavaşlattığı için sadece vücudunuz değil zihniniz de kapsamlı bir egzersiz yapıyor. Sınıf aynı zamanda önemli kas gruplarına (yan karın kasları, üst arka kollar, kalça, üst sırt, bacak içleri ve dış rotasyon kasları gibi dengeleyici kaslar) odaklanan beş istasyona ayrılıyor. İşte bu nedenle gerçekten tüm vücut antrenmanı yapmış oluyorsunuz.

NE KADAR ZOR?

Sükunetin sizi yanıltmasına izin vermeyin, bu sınıf sizi gerçekten terletiyor. 45 dakika gevşetici yoga hareketleri yapacağımızı düşünürken ilk 10 dakika içinde terlemeye başladığımızda, bu sınıfın zor olduğunu anladık. Her istasyonda (beş tane var) birinden ötekine geçmeden toplam iki tüm vücut ve iki izolasyon egzersizinden oluşuyor. Plié squat, plank çeşitleri, clam, bicep curl and donkey kicks gibi hareketleri düşünün; mat bazlı olabilirler kesinlikle kolay değil. Ancak tüm zorluklara değiyor ve her seans iki dakikalık savasana ile noktalanıyor.

Etiketler