Anasayfa » Antalya kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?
Haberler

Antalya kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?


Antalya kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?


Antalya, denizi, doğası ve kültürel zenginlikleri ile Akdeniz Bölgesi’nin öne çıkan şehirlerinden.
Türkiye’nin turizmde dikkat şehirlerinden biri olan Antalya’nın ekonomisi; turizm, sanayi, ticaret ve tarıma dayanıyor. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistiklerin tatil için tercih ettiği yerlerin başında gelen Antalya’da toplam 19 ilçe bulunuyor. Yazın nüfusun artış gösterdiği Antalya şehrinde, yeni projeler artıyor. Konut fiyat artışıyla gayrimenkul sektöründe adından söz ettiren Antalya, yazlık dairelerin yanı sıra yıllık konut satın alımları ve kiralanma oranlarıyla gayrimenkul yatırımcılarının ilgi odağında.
Bölgede yaşamak ve yatırım yapmak isteyenler için kiralık daire fiyatları önemli konuların başında geliyor. Peki, Antalya kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’nın turistik ilçelerinde kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Antalya’da kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…
 
Antalya kiralık daire fiyatları 644 TL’den başlıyor!
Ulaşım olanaklarının fazla olduğu Antalya’da Akdeniz Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ve Uluslararası Antalya Üniversitesi olmak üzere toplam dört üniversite bulunuyor. Şehirde öğrenci sayısının fazla olması kiralık daire arayışını hızlandırıyor. Ayrıca Antalya’nın turizm şehri olması yaz aylarında bölgede kiralık daire talebini artıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Antalya kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 644 TL, maksimum 1.073 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 858 TL olarak gösteriliyor. Antalya’da kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor.
 
Antalya’nın turistik ilçelerinde kiralık daire fiyatları ne kadar?
Finike, Kaş, Konyaaltı, Kemer ve Manavgat Akdeniz Bölgesi’nin emlak prim değeri yükselen şehirlerinden Antalya’nın başlıca turistik ilçeleri olarak konut piyasasında öne çıkıyor. Peki, Antalya’nın turistik ilçelerinde kira fiyatları ne kadar? İşte Antalya’nın turistik ilçelerinde kira fiyatları:

  • com Bölge Raporu verilerine göre, Finike kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 377 TL ile 629 TL arasında değişiyor.
  • Kaş kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için 969 TL ile 1.615 TL arasında belirtiliyor.
  • Konyaaltı’da kiralanan bir dairenin ortalama fiyatı 905 TL- 1.509 TL olarak ölçümleniyor.
  • Kemer kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 743 TL ile 1.238 TL olarak gösteriliyor.
  • Manavgat ilçesinde ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı minimum 445 TL, maksimum 741 TL.