Anasayfa » İlişkinizi güçlendirmenin 5 şaşırtıcı yolu
Aşk ve İlişkiler

İlişkinizi güçlendirmenin 5 şaşırtıcı yolu

İlişkiler huzuru ve mutluluğu yakaladığımız alanlardır. Yaşadığımız bazı olay ve durumlar ilişkimizi yıpratabilir. Bu noktada ilişkinizi eski gücüne kavuşturmak çok önemlidir. İlişkinizi güçlendirmek mi istiyorsunuz? İşte sırları…

Küçük jestler
İnsanlar, eşleri onları düşündüklerini göstermek için küçük jestler yaptığında kendilerini değerli hissederler. Bu nedenle onun sevdiği küçük bir şeyi hatırlamanız bile onu mutlu edecektir.
Mutfağa gidin ve onun sevdiği şekilde bir kahve hazırlayın! Düşünceli hareketler bir fincan kahve ile başlayabilir. Partnerinizin sizin için yaptığı ve sizin onlar için yaptığınız küçük şeyleri kasıtlı olarak fark etmeye bir gün ayırın.

Samimi olun
İlişkilerde iletişim son derece önemlidir. Birbirimizle yakın bir şekilde konuşmak yakınlık duygularımızı artırabilir. 1997’de, New York’ta yapılan bir araştırmada birbirlerine giderek daha samimi sorular soran katılımcılardan ikisi deney nedeniyle birbirine aşık oldu.

Birlikte eğlenin
Yemek pişirmek veya televizyon seyretmek gibi dans etmek de insanların birlikte yapabileceği bir etkinliktir. Farklı insanlar için farklı şeyler ifade edebilir. Yemek pişirmek, oyun oynamak ya da dans etmek! Beraber eğleneceğiniz bir etkinlik bulmak ilişkiyi güçlendirmek konusunda oldukça önemlidir.
Beraber eğlendiğiniz partneriniz sizinle birçok şey paylaştığını görecektir. Gerçekleştirdiğiniz etkinlikler sayesinde anı biriktirecek ve ilişkinizi güçlendireceksiniz.

Birbirinizi özgür bırakın
Birbirinizin hayatlarına saygı göstermeli ve partnerinizi özgür bırakmalısınız. Bu onlara kendileriyle vakit geçirme olanağı sağlayacaktır. Evli çiftler eşleriyle konuşup yalnız kalma ihtiyacı duydukları zamanı söylemeliler.
Bu tür özgürlük alanları sadece partnerinize değil, size de iyi gelecektir. Kendinize ayırdığınız zamanı kaliteli geçirerek birçok şeyi aynı anda başarabilirsiniz.

Ortak bir paydada buluşun
Çocuklar, evcil hayvanlar, din, ilgi alanları veya hobiler sizi ortak bir paydada buluşturabilir. Bu tür durumlarda bir takım veya bir aile gibi hissederek ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.