Anasayfa » 3 adımda cambaz gibi fotoshop yap ve fotomontaj yap
Haberler

3 adımda cambaz gibi fotoshop yap ve fotomontaj yap

3 adımda cambaz gibi fotoshop yap ve fotomontaj yap

Cambaz gibi fotoshop ve fotomontaj nasıl yapılır?

Bugün sizlerle fotoshop ve fomontaj yapma kavramlarını inceleyeceğiz. Fotoshop yaparken nelere dikkat edilmeli, hangi kaynaklar kullanılmalı, fotoshop derslerine çalışırken nerelerden örnek alınmalı gibi bir çok konuya değineceğiz.

1)Fotoshop ve fotomontaj yaparken nelerede dikkat edilmelidir?
Fotoshopta en önemli kural fotoğrafların bilgisayara aktarılması sürecidir. Bu süreci iyi kontrol etmeli ve fotoğrafların orjinal kaliteleri ile aktarıldığından emin olmalısınız. Aksi taktirde fotoğrafın kalitesinin düşmesi gibi bi durumda cambaz gibi bir fotoshop yapmanız neredeyse imksansızdır. Eğer fotoğraflarınız orjinal kalitede bilgisayar ortamına aktarıldıysa zaten en ince ayrıntısına kadar düzenlemeler yapabilirsiniz

2)Fotoshop yaparken hangi kaynaklar kullanılmalıdır?
Biz fotoshop ile alakalı tüm calışmalar için https://www.cambaz.org adresinin öneriyoruz. Bu sitede photoshop yapma ve fotomontaja dair her ne varsa en ince ayrıntısına kadar anlatılmaktadır.Buradan öğreneceğiniz her bilgi sayesinde daha da kaliteli photoshop çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

3)Fotomontaj ve fotoshop derslerine çalışırken nerelerden örnekler alınmalıdır?
Photoshop derslerine çalışırken yine yukarıda örnerdiğimiz siteyi size tavsiye ediyor ve yazımızı yavaş yavaş noktalarıyoruz. Fotoğraf düzenleme , fotomontaj ve fotoshop ile alakalı kafanıza takılan her ne varsa yine cambaz organizasyon olarak sizlere yardımcı olacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın. Sorularınızı web sitemiz üzerinden yorum olarak iletebilirsiniz.